Aslan Yeleli Bir Köpek : Çin Aslanı

Doğal Yaşam
Yüzyıllar boyunca bekçilikten avcılığa, koruma görevlerinden kurtarma operasyonlarına hayatımızın birçok alanını paylaşan köpekler, hiç şüphesiz sadakatlari, iradeleri ve sevecenlikleri ile hayatımızı...
EMOJİLE

Yüzyıllar boyunca bekçilikten avcılığa, koruma görevlerinden kurtarma operasyonlarına hayatımızın birçok alanını paylaşan köpekler, hiç şüphesiz sadakatlari, iradeleri ve sevecenlikleri ile hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olmaya devam ediyor.

 

Yapılan genetik çalışmaların sonucunda en eski köpek ırklarından biri olduğu tespit edilen Çin Aslanı (Chow Chow); ilk bakışta tüm dikkatimizi çeken aslanvari yeleleri, tüylü ve tombik ayakları, sevgi dolu bakışları ve onla apayrı bir hava katan mavi-siyah dilleri ile en popüler köpek ırklarının başında gelir.

Özgür Ruhlu Oyuncu Köpekler : Çin Aslanları

Çin Aslanı köpeklerle ilgili ilk bilmemiz gereken; özgür ruhlu köpekler olduğu ve ailesine sadakatle bağlı olmasının yanında özgür ruhlarını da korudukları ve özgürlüklerine düşkünlüklerini dominant karakteriyle birleştirdiğidir. Dolayısıyla tam bu aşamada dikkat çekmemiz gereken nokta; Chow Chow’ların “dominant” karakterleridir.

Dominant karakterli köpekleri beslemek tecrübe ve disiplin gerektiren bir süreçtir. Bu açıdan baktığımızda; ilk kez köpek beslemek isteyen ya da daha önce baskın karakterli köpek beslemeyen hayvanseverler için uygun bir köpek ırkı değildir.

 

Çin Aslanı dostlarımız egzersizi hayli sever ve egzersiz için ayıracağımız zamanlar, köpeğimizle aramızdaki bağı kuvvetlendirebileceğimiz zaman dilimleridir. Köpeğimizin egzersiz ihtiyacını karşılamak adına belirli günlerde onunla oyun oynayabileceğimiz zaman dilimleri yaratmamız, oyuncu yönü ön plana çıkan Çin Aslanı dostlarımızın ruhunu okşayacaktır.

Hemcinsleri ve diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşabilen Chow Chow’lar, yavruluk dönemindeyken gerekli sosyalleşme eğitimini aldığı takdirde yaşamımıza tam anlamıyla entegre olabilir ve bu durum da köpeğimizle paylaşacağımız kaliteli anların sayısını arttırır.

Karakteristik özellikleri de fiziksel özellikleri kadar dikkat çekici olan ve egzersiz ihtiyacı karşılandığı ve özgür ruhları tatmin edildiği takdirde apartmanda beslenebilen Çin Aslanı köpekler, miras aldığı genlere ve beslenme sürecindeki başarıya bağlı olarak yüksekliği 56 cm., ağırlığı ise 32 kg.’a ulaşabilir.

Yaşamınızı Renklendirecek Çin Aslanları Mutlu Patiler’de Sizi Bekliyor!

Ailesine sadakati, oyun ve egzersiz düşkünü yapısı, sevimli bakışları ve kendini her an sevdirmeye hazır duruşu ile yaşamımıza renk katacak Çin Aslanları; aşı, parazit karneleri ve şecere yani soyağacı belgeleri ile Mutlu Patiler’de hayvanseverleri bekliyor.

Siz de hayatınıza eğlence katacak bir dost arıyor ve bu dostun soyağacından ve yavruluk döneminde profesyonellerce beslendiğinden emin olmak istiyorsanız; Mutlu Patiler’i hemen ziyaret edebilir ve uzman veteriner hekimlerimiz ile iletişime geçerek köpeklerle ilgili merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme