Annesi Tedaviye Karşı Çıkıyor!..

Doğal Yaşam
Khatokhov‘un herkes tarafından "Jambik" olarak bilindiğini ve yaklaşık 7 kiloda doğduğunu söyleyen Dzhambik’in 42 yaşındaki annesi Nelya, doktorların tüm uyarılarına rağmen oğlun...
EMOJİLE

Khatokhov‘un herkes tarafından "Jambik" olarak bilindiğini ve yaklaşık 7 kiloda doğduğunu söyleyen Dzhambik’in 42 yaşındaki annesi Nelya, doktorların tüm uyarılarına rağmen oğlunu diyete sokmuyor.

Çocuğun yakın zamanda ciddi sağlık problemleri yaşayacağını söyleyen doktorlar, "Biz doktor olarak Jambik’i ve annesini uyardık. Ama annesi oğlunu diyete sokmamakta ısrar ediyor. İleride geri dönüşü olmayan kolesterol, şeker, karaciğer ve kalp hastalıkları gibi sağlık problerimleri yaşayacak" şeklinde konuştu.

İngiliz basınından The Sun’a konuşan ve oğlunun fazla kiloları için, "Tanrı Dzhambik’i böyle yarattı" diyen Nelya sözlerine şöyle devam etti:

"Dondurma, tatlı ve fast food tarzı yemekler yemiyor. Her çocuk gibi normal sağlıklı yemekler yiyor. Ayrıca henüz gelişme çağında ve beslenmeye ihtiyacı var. Eğer onu rejime sokarsam asıl o zaman onun gelişmesini engellemiş olurum. Oğlumun yaradılışı böyle. Hem diğer çocuklar gibi sağlıklı hem de onlar gibi spor da yapıyor. Yerinde oturan biri değil."

Doğduğunda diğer bebeklere oranla daha büyük doğan Jampik, doktorlar tarafından Moskova’daki bir hastanede hormon testleri gibi birçok teste tabi tutuldu. Yapılan testler sonucunda hiçbir rahatsızlık bulunmadığını söyleyen Nelya, oğlunun aşırı kilolarından endişe etmediğini ve uzun yaşacağına inandığını sözlerine ekledi.

Kilolarıyla mutlu olduğunu belirten Jambik, "Güreşi çok seviyorum ve bu kilolarım ileride bana altın madalya kazanmam için yardım edecek. Çünkü Moskova için Dünya Güreş Olimpiyatları’na katılacağım" dedi.