27 Bin Liranız Fırında Yanarsa…

Doğal Yaşam
Ramazan Ş, içinde 27 bin 500 lira bulunan poşeti, fırın tezgahının üzerine bırakarak, fırından taze ekmeğin çıkarılmasını beklemeye  başladı. Bu sırada fırında ocakçı olarak çalışan Mehmet E. tez...
EMOJİLE

Ramazan Ş, içinde 27 bin 500 lira bulunan poşeti, fırın tezgahının üzerine bırakarak, fırından taze ekmeğin çıkarılmasını beklemeye  başladı.

Bu sırada fırında ocakçı olarak çalışan Mehmet E. tezgahtaki poşeti, kullanıldıktan sonra yakılan ”ekmek fişi” zannederek ocağa attı. Durumu fark eden Ramazan Ş’nin müdahalesiyle fırıncı Mehmet E. poşeti ocaktan çıkardı ancak paranın  19 bin 500 TL‘lik bölümünün kısmen veya tamamen yandığı belirlendi.

Fırıncı Mehmet E, dün akşam saatlerinde arkadaşı Ramazan Ş’nin fırına gelerek ekmek istediğini ifade ederek, olayı şöyle anlattı:

”Akşam saatlerinde iş yeri çok kalabalık oluyor. Ekmek dışında müşterilerin getirdiği tava, patlıcan ve biberlerin yanı sıra gün boyu biriken ekmek fişlerinin olduğu siyah poşetler de tezgahın üstündeydi. Tezgahtaki siyah poşeti de  yoğunluktan, birikmiş ekmek fişi zannederek fırına attım. Bunu fark eden Ramazan, bir anda içinde para olduğunu söyleyince poşeti çıkarmak için müdahale ettik. Poşeti çıkarttığımızda desteler halindeki paraların büyük kısmının yandığını  gördük. Poşetteki paralardan 19 bin 500 TL’nin kısmen veya tamamen yandığını gördük.”
Fırıncı Mehmet E, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Bu arada, paranın sahibi Ramazan Ş‘nin, maddi kaybı için fırıncıdan herhangi bir talepte bulunmadığı belirtildi.