Yeşil Yenice’yi Herkes Keşfetmeli

Çevre
Karabük iline bağlı olan Yenice ilçesi, doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Belediye başkanı Zeki Çaylı ile birlikte ciddi bir gelişme gösteren ilçe, turistlerin ilgisi çekme...
EMOJİLE

Karabük iline bağlı olan Yenice ilçesi, doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Belediye başkanı Zeki Çaylı ile birlikte ciddi bir gelişme gösteren ilçe, turistlerin ilgisi çekmeye devam ediyor. Özellikle iç turizme yönelik faaliyetlerde bulunan ilçede, meşhur Ihlamur Teras, ziyaretçilerine muhteşem bir seyir zevki yaşatıyor.

Ihlamur Teras civarında bulunan bungalov evler ise, günü birlik veya haftalık kalmak isteyen ziyaretçiler için doğanın içinde kalma imkanı sağlıyor. Ayrıca bu civarda bulunan büyük salıncaklar, Doğu Karadeniz yaylarında olduğu gibi muhteşem bir heyecan yaşamak için kaçınılmaz bir fırsat olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Ihlamur Teras’ın dışında Şeker Kanyon’u olarak bilinen eşsiz bir manzaraya sahip doğa güzellikleriyle Yenice, tam bir batı karadeniz cenneti olarak bölgede yerini alıyor. Nehirlerin üzerinden geçen asma köprüler, etrafta bulunan çocuk parkları ile ailecek gezilecek ve piknik yapılacak yerleri içinde barındıran Kanyon, özellikle yaz ayları ciddi bir ziyaretçi akınına uğruyor.

Özlem Çayır