Ücretsiz yaz kampları, talep patlaması yaşıyor

Çevre
Geleneksel hale gelmeye başlayan  Altınoluk, Kesikköprü ve Akçakoca’daki yaz tatil kamplarında, bu yıl konuk edilen öğrenci, yaşlı ve engellilerin sayısı, 6 bin 550’ye ulaşırken,birbirinden farkl...
EMOJİLE

Geleneksel hale gelmeye başlayan  Altınoluk, Kesikköprü ve Akçakoca’daki yaz tatil kamplarında, bu yıl konuk edilen öğrenci, yaşlı ve engellilerin sayısı, 6 bin 550’ye ulaşırken,birbirinden farklı doğal güzelliklere sahip yerlerde devam eden kamplara, Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.

Konuklar, çok hoş vakit geçirirken, bir yandan da tesislerin havuz ve plajlarının tadını çıkarıyor. Büyükşehir Belediye yetkililerinin organize ettiği çeşitli aktivitelerle  devam eden kamplarda,stresten uzak bir ortamda yılın yorgunluğunu atıyor, yeni arkadaşlıklar edinme imkânı buluyor.

Hiçbir ücret alınmadan  bütün yaz boyunca birer haftalık devreler halinde gerçekleşen kamplarda, tatil heyecanı, okulların açılışının Kurban Bayramı sonrasına ertelenmesi nedeniyle, Eylül ayında da kaldığı yerden devam ediyor.

3560 öğrenci, kamplara konuk oldu

Engelli ve yaşlıların kampları ise Akçakoca’da yıl sonuna kadar sürüyor..Haziran ayı itibariyle, okullarında başarılı olan 3560 öğrenci kamplara konuk olurken, 60 yaş üzerinde işçi, memur emeklisi, ev hanımından oluşan 1482 kişi de, bu kamplardan yararlandı.Ayrıca 754 engelli de, yanında ailesinden birer kişiyle tatil yapma imkanı yaşadı.

Kamplara katılan konuklar, sosyal, kültürel faaliyetler ve gezilere katılarak,unutulmaz  bir tatil geçirdi. Gün boyunca farklı etkinliklerle hem dinlenen, hem eğlenen konuklar, tesislerde sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğinin yanı sıra, sınırsız çay ikramlarından da yararlanıyor