Bomba Değil ‘Prostat Sondası’

Çevre
  Taksim Meydanı’nda önceki akşam gergin dakikalar yaşandı. Vatandaşlar, pazar çantası taşıyan, yüzü atkıyla kaplı yaşlı bir adamın bacağından kablolar sarktığını fark edince akıllara hemen...
EMOJİLE

 

Taksim Meydanı’nda önceki akşam gergin dakikalar yaşandı. Vatandaşlar, pazar çantası taşıyan, yüzü atkıyla kaplı yaşlı bir adamın bacağından kablolar sarktığını fark edince akıllara hemen ‘canlı bomba’ ihtimali geldi ve polis arandı.

Tabii bu ihbar üzerine de emniyet güçleri alarma geçti, Beyoğlu’ndaki bütün resmi ve sivil ekipler bölgeye sevk edildi.

ETRAFI SARILDI

Bu arada MOBESE kameraları tarandı ve canlı bomba olduğu düşünülen yaşlı adamın Atatürk Kültür Merkezi’nin önünde olduğu tespit edildi. AKM önüne ulaşan resmi ekip, kısa bir koşuşturmanın ardından yaşlı adamı otobüs duraklarının önünde yakaladı. Bu arada takviye polis ekipleri de olay yerine ulaştı. Yaşlı adamı durduran polisler hemen üst araması yaptı. Adının Ali Dayar olduğu öğrenilen 82 yaşındaki vatandaşın üstünü arayan polis, çok geçmeden gerçeği gördü. Yaşlı adamın belinden ve paçasından sarkan ve çevredeki vatandaşların kablo sandığı şeyler, aslında prostat hortumuydu. Prostat hastası Ali Dayar, idrar torbasını bacağında taşıyordu ve o hortumlar da idrar torbasına aitti.

O NE? İDRAR!

İşin aslı ortaya çıkınca polis, yaşlı adamı serbest bıraktı. Fakat bir anda etrafı onlarca polis tarafından sarılan Ali Dayar, neye uğradığını şaşırmıştı. Yaşlı adam, yaşadıklarının şaşkınlığıyla şu açıklamayı yaptı: “Taksim’e ilaç almak için gelmiştim ve evime gidiyordum. Birden polisler durdurdu. Bacağımdaki torbanın ne olduğunu sordular. Ben de ‘idrar’ dedim. Meğer bomba sanmışlar….”

Habertürk