Yelkencilerden Büyük Başarı

Su Sporları
44. Balkan Yelken Şampiyonası’nda Türk sporcularımız büyük bir başarıya imza atarak şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamlamayı başardılar. Türkiye Yelken Federasyonu 2011 Fa...
EMOJİLE

44. Balkan Yelken Şampiyonası’nda Türk sporcularımız büyük bir başarıya imza atarak şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamlamayı başardılar.

Türkiye Yelken Federasyonu 2011 Faaliyet Programında yer alan Balkan Yelken Şampiyonası 5-9 Eylül tarihlerinde Kocaeli Belediyesi ana sponsorluğunda İzmit Yelken Kulubü Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Olimpik Sınıflar ve Optimist Yelken Balkan Şampiyonası’nda Optimist (kız -erkek, junior) sınıfında 75, 18 Laser, 13 Laser Radial (Kadın) ,11 Finn ve 12 470 Genel olmak üzere 5 sınıfta , toplam 141 sporcu mücadele etti.

44. Balkan Yelken Şampiyonası Balkan ülkelerinin yanı sıra Açık kategoride gerçekleşirken, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Türkiye ve Rusya olmak üzere 8 ülke takımı Kocaeli’nde ağırlandı.

Tüm sınıflarda 9 yarış sonuç neticesine göre madalya sıralaması belirlendi.

Türk sporcularımız büyük bir başarıya imza atarak şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamlamayı başardılar.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi