TFF İle Kulüpler Birliği Biraraya Geldi

Su Sporları
Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Akıncıoğlu: ”Toplantıda ligin ilk 5 haftasını değerlendirdik”     Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticileri ile Kulüpler Birliği Vakf...
EMOJİLE

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Akıncıoğlu: ”Toplantıda ligin ilk 5 haftasını değerlendirdik”
 
 
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticileri ile Kulüpler Birliği Vakfı temsilcileri arasındaki toplantı İstanbul’da yapıldı. 
 
 
Federasyonun İstinye’deki merkez binasında gerçekleştirilen toplantıya TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile yönetim kurulu üyeleri, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören ve vakfın diğer üyeleri katıldı.
 
Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı ve Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, gerçekleştirdikleri toplantıda Spor Toto Süper Lig’in ilk 5 haftasını değerlendirdiklerini söyledi.

 
-”Hakemlerle ilgili de değerlendirme yapıldı”-

Akıncıoğlu, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, toplantının ana gündeminin geçmiş 5 haftanın değerlendirmesi olduğunu belirterek, ”Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Beş haftanın değerlendirmesi yapıldı. Daha sonra Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu da toplantıya katıldı. Yine geçmiş 5 haftadaki hakemler ve maçlardaki sıkıntılarla ilgili genel değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmeyi vakıf olarak faydalı buluyoruz” dedi.

Bundan sonraki süreçte olumlu adımların atılacağını kaydeden Hasan Akıncıoğlu, ”Bazı kulüpler bazı maçlarda mağdur oldular. Bazı kulüpler ise avantaj sağladı. Ancak genel bir husus var ki her iki tarafın da bunda hiçbir art niyet taşımamasıdır. Bu konuda fikir birlikteliği var. Hakemler de camiamızın mensubu ve aileden. Hataları anlayışla karşılamak gerekiyor. Daha iyi performansın olacağı yönündeki inancımız sonsuz” diye konuştu.

Toplantıda maçların yayını konusunun gündeme geldiğini vurgulayan Hasan Akıncıoğlu, şunları söyledi:

”Müsabakaların yayınlamasıyla ilgili zaman konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Müsabaka takviminin belirlenmesi konusunda federasyona olan güvenimizi Kulüpler Birliği Vakfı olarak yeniledik. Önümüzdeki dönemde maçlarımızın tüm kulüplerimizin, yayıncı kuruluşun ve kamuoyunun menfaatine olacak şekilde organize edileceğine inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte bu tür toplantıların yapılmasını Türk futboluna katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

Hakemlerin performansı konusunda rapor hazırlanmasıyla ilgili konunun gündeme gelip gelmediği sorusunu yanıtlayan Akıncıoğlu, ”Öyle bir konuşma olmadı. Federasyon ile oluşturacağımız komisyonun bundan sonraki dönemlerde periyodik olarak toplanması konusunda mutabakata vardık” dedi.

Hasan Akıncıoğlu, toplantıyla federasyona olan güvenin tazelendiğini, bütün kulüp başkanlarının da federasyona olan güvenlerini yenilediklerini dile getirdi.

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa ile ilgili Kulüpler Birliği Vakfı’nın gerçekleştirdiği çalışmaların ve bu yönde yapılan eleştiriler konusundaki soru üzerine Akıncıoğlu, ”Konu gündemimizde değildi. Dün Ankara’da görüşmeler yapıldı. Hazırlanan taslak var. Bu çalışmalar önümüzdeki günlerde devam edecek” diye konuştu.

-Cavcav: ”Güzel bir toplantı oldu”-

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ise federasyon yöneticileriyle güzel bir toplantı yaptıklarını ifade etti.

Gerçekleştirdikleri toplantıda kulüplerin maddi ve manevi sıkıntılarını gündeme getirdiklerini vurgulayan Cavcav, şöyle konuştu:

”Futbol Federasyonu’ndan bu yönde yardımcı olmalarını rica ettik. Onlar da kanunların elverdiği çerçevede yardımcı olacaklarını ifade ettiler. Merkez Hakem Kurulu başkanıyla yaptığımız toplantıda olumlu sinyaller oldu. Dolasıyla hakemler bizim hakemlerimiz. Mutlaka hata yapacaklar. Ama önemli olan bu hataların asgari olması. Bu konu Merkez Hakem Kurulu başkanından özellikle ricacı olduk.”

internetspor

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi