Madalya Sıralamasında Rusya Zirvede

Su Sporları
Türkiye, 24 Temmuz’da 49 Avrupa ülkesinin katılımıyla Trabzon’da başlayan ve takım sporlarıyla birlikte 140 sporcuyla katıldığı organizasyonda erkekler voleybolda ve judoda 57 kiloda Kevse...
EMOJİLE

Türkiye, 24 Temmuz’da 49 Avrupa ülkesinin katılımıyla Trabzon’da başlayan ve takım sporlarıyla birlikte 140 sporcuyla katıldığı organizasyonda erkekler voleybolda ve judoda 57 kiloda Kevser Çevik ile altın madalya kazandı.

Türkiye, bayanlar disk atmada Özge Yılmaz ve erkekler çekiç atmada Özkan Baltacı, judoda 66 kiloda Murat Bektaş, 70 kiloda Kübra Kara, cimnastikte İbrahim Çolak ile takım sporlarında da bayanlar voleybol ve erkekler basketbolda bronz madalya kazandı.

Judoda 1 altın, 2 bronz, voleybolda 1 altın, 1 bronz, atletizmde 2 bronz, cimnastik ve basketbolda 1’er bronz olmak üzere toplam 2 altın ve 7 bronz madalya alan Türkiye, madalya sıralamasında 25. sırada yer aldı.

Rusya 21 altın, 17 gümüş, 16 bronz ile ilk sırada yer alırken, İngiltere 17 altın, 10 gümüş, 6 bronz ile ikinci, Ukrayna ise 8 altın, 4 gümüş ve 3 bronz ile 3. sırada yer aldı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi