F. Bahçe kovdu, G. Saray kapılarını açtı

Su Sporları
Ali Naci Küçük’ün haberi Böyle bir durumda kendilerinin de aynı reaksiyonu göstereceklerini söyleyen Haznedaroğlu, “Ancak madem ikisi de G.Saraylı, gönül verdikleri kulübümüz adına yarışma...
EMOJİLE

Ali Naci Küçük’ün haberi

Böyle bir durumda kendilerinin de aynı reaksiyonu göstereceklerini söyleyen Haznedaroğlu, “Ancak madem ikisi de G.Saraylı, gönül verdikleri kulübümüz adına yarışmalarını isteriz” dedi.

G.SARAY’ın şampiyonluğunu kutlayan ve Fenerbahçe’ye hakaret eden tweetler attıkları için Fenerbahçe Kulübü’nden kovulan iki sporcuya sarı kırmızılı kulüpten hem davet geldi, hem de ezeli rakibe hak verildi. Galatasaray Su Sporları Başkanı Semih Haznedaroğlu, “Bizde de aynı durum olsa hoş karşılanmazdı. Sporcuların yaptıkları doğru değil. Fenerbahçe’nin reaksiyonunu biz de gösterirdik. Ancak madem Galatasaraylılar, kendilerine kapımız açık” dedi.

Galatasaray’ın şampiyon olduğu gece, sarı kırmızılıların zaferini kutlayıp tweet atan sarı kırmızılı takımın taraftarı olan Fenerbahçeli kürekçi Hakan Soylu ve yelkenci Ceren Celayir’in kulüple ilişkileri kesilmişti.

BU KADAR GENİŞ OLUNMAZ

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız ve Galatasaray Kulübü Su Sporları Başkanı Semih Haznedaroğlu, öncelikle sarı lacivertli kulübün kararına hak verdiklerini söyledi. Haznedaroğlu şunları söyledi:

“Fenerbahçe ile Galatasaray camiaları arasında rekabetten kaynaklanan nazik bir durum var. Şahsen ben fair play yanlısı bir insanım. Ve bu konulara hoşgörü ile bakarım. Ancak, iki sporcumuzun da aynı şeyi yapmasını pek hoşnut karşılamam. Yani aynı durum Galatasaray’da olsa, yine aynı bir tablo oluşurdu. Bu hareket ve tweet sempati ile karşılanamaz. Çünkü zaman, o zaman değil. Galatasaray şampiyon oldu, Galatasaraylı olabilirsin. Ama Fenerbahçe’yi temsil ediyorsun. Bu Galatasaray camiasında da olsa hoş karşılanmazdı. Bu kadar large, geniş olamayız. Mümkün değil. İnsanların hisleri, üzüntüsü olduğu sırada bu mesaj atılmaz. Evet, yanlış tweet… İki sporcunun yaptığı da hoş değil.”

AMA MADEM GALATASARAYLILAR…

Kendilerinin başına böyle bir olay gelse, Fenerbahçe gibi davranacaklarını anlatan Haznedaroğlu, “Bazı zamanlar vardır. Hoşgörü ile yaklaşılması gerekir. Bu şampiyonluğu Fenerbahçe’de kazanmış, biz de kaybetmiş olabilirdik. Kısaca taşkınlık, sevinç ve mutluluklarımızı karşı tarafı zedelemeden dozajında ayarlamak lazım. Yaptıkları hoş değil. Fenerbahçe’nin reaksiyonu bizde de olurdu” dedi.  Sarı kırmızılı yönetici, iki sporcuyu kulüplerinde görmeyi isteyip istemedikleri yönündeki sorumuz üzerine ise, şöyle konuştu:

“Fenerbahçe ile ilişkileri kesilen Hakan Soylu ve Ceren Celayir’e Galatasaray takımına davet edip, “Madem Galatasaraylılar, eğer klasları bizde yarışacak durumda ise bize gelmelerini tabii ki isteriz. Gelip gönül verdikleri takımın başarısı adına yarışmalarını isteriz. Galatasaray’ın kapısı iki sporcuya da açık.”

Hürriyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi