Dragon Boat Türkiye Şampiyonası

Su Sporları
Türkiye Kano Federasyonu tarafından düzenlenen Kurumlararası Dragon Boat Türkiye Şampiyonası 24-25 Eylül tarihlerinde Küçükçekmece gölünde gerçekleşecek. Türkiye’de ilk kez resmi olarak düzenlen...
EMOJİLE

Türkiye Kano Federasyonu tarafından düzenlenen Kurumlararası Dragon Boat Türkiye Şampiyonası 24-25 Eylül tarihlerinde Küçükçekmece gölünde gerçekleşecek.

Türkiye’de ilk kez resmi olarak düzenlenecek olan “KURUMLARARASI DRAGON BOAT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI” Triton Organizasyon tarafından Türkiye Kano Federasyonu işbirliği ve Küçükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde pek çok firmanın katılımıyla 24-25 Eylül 2011 tarihleri arasında Küçükçekmece’de gerçekleştirilecek.

YARIŞ, MÜZİK, ADRENALİN…

“Yaşam Boyu Spor” felsefesi ile herkese spor yapma imkanı sağlayan, sportif rekabet, heyecan ve eğlencenin bir arada yaşanacağı KURUMLARARASI DRAGON BOAT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’nda Küçükçekmece gölü kenarında gün boyunca hem yarışmacıların hem de yarışları izlemeye gelenlerin faydalanabileceği aktivite-animasyon alanları, birçok stant ve yerli-yabancı DJ performanslarının yanı sıra sürpriz partiler, Akrobasi Uçak Gösterisi gibi etkinlikler de yer alacak.

ŞİRKETLER KATILIYOR

Şirket çalışanları 24-25 Eylül 2011 tarihleri arasında sportif mücadele, hafta sonu keyfi, motivasyon ve takım ruhunu bu şampiyonada yaşayacaklar. Farklı sektörlerden çalışanları bir araya getiren, en küçük işletmeden en büyük holdinglere, üniversitelerden bakkallara kadar herkesin katılımına açık olarak gerçekleşen şampiyona çok zengin bir içerik ve program ile iş dünyasını sportif platformda bir araya getiriyor.

“KURUMLARARASI DRAGON BOAT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI” ile ilgili detaylar ve gelişmeleri www.turkiyedragon.com adresinden takip edebilirsiniz.

KURUMLAR ARASI DRAGON BOAT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Her yaştan sporseveri bir araya getiren KURUMLAR ARASI DRAGON BOAT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 24-25 EYLÜL2011 tarihleri arasında Küçükçekmece’de düzenlenecek. Bayanlar, erkekler ve karma olmak üzere 3 farklı kategoride gerçekleşecek müsabakalarda takımlar Türkiye Şampiyonu olmak için mücadele edecekler.

RESMİ YARIŞ

Türkiye Kano Federasyonu ve Triton Organizasyon tarafından Küçükçekmece Belediyesinin ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen Kurumlar arası Türkiye Şampiyonası resmi bir yarış olma unvanı da taşımakta.

YARIŞ TEKNİK BİLGİLERİ

Yarışmalar Uluslararsı kurallarla Türkiye Kano Federasyonu hakemleri tarafından yönetilecek ve erkler, bayanlar ve karma (6 erkek+4 bayan) olmak üzere toplam üç kategoride yapılacaktır. Her kategoride kategori şampiyonluklarının yanı sıra ekipleri girdikleri yarışlarda alacakları sonuçlara göre puanlama usulüne göre en fazla puanı alan firma-kurum- takım şampiyonu olacaktır. Organizasyonda ayrıca bir de organizasyon komitesinin yapacağı değerlendirmeye göre bir firmaya-kuruma- sporu teşvik ve gelişimi için FAİR PLAY ödülü verilecek.

Yarışlar 200 metrelik 4’lü parkurda eleme sistemiyle yapılacak. Yarışlar sonucunda yine teknik komitenin değerlendirmesiyle başarılı ekip veya ekiplere yurtdışında uluslararası yarışmalarda Milli Takımı temsil etme hakkı verilecek.

Haber 7