Yeni ‘Kenan’lar Geliyor!..

Spor Güncel
Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Süleyman Memnun, ”Biz bu ilgiyi sadece dünya şampiyonasında İstanbul’da gördük. Bunun dışında hiçbir yerde görmedik. Burada halk motokros sporlarına ço...
EMOJİLE

Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Süleyman Memnun, ”Biz bu ilgiyi sadece dünya şampiyonasında İstanbul’da gördük. Bunun dışında hiçbir yerde görmedik. Burada halk motokros sporlarına çok ilgili ve yarışların yapıldığı alan çok güzel. Fethiye’de yapılan motokros yarışlarını iki gün boyunca yaklaşık 10 bin kişi izledi. Yarışlar sabahtan akşama kadar devam etti. Normalde seyirciler dağılır, fakat halk gerçekten çok ilgili ve burada dağılım da olmadı. Son ana kadar yarışları seyretmeye devam ettiler” dedi.

KENAN SOFUOĞLU GİBİ SPORCULAR YETİŞTİREBİLİRİZ

Memnun, Dünya Süper Sport Şampiyonası’nda rekor 13 yarışla bir Fransız yarışçıda iken Kenan Sofuoğlu’nun 14 yarışla Fransız yarışçıyı geçtiğine işaret ederek, ”Ondan önce de zaten bir sezonda 7 yarışla 2007 senesinde hem şampiyon olmuştu hem de bir sezonda en çok yarış kazanan yarışçı olmuştu. Türkiye’deki 70 milyonluk bir ülke nüfusunun yüzde ellisi 18 yaş altı, o kadar büyük bir potansiyelimiz var. Bu potansiyelle kesinlikle Kenan Sofuoğlu gibi sporcular yetiştirebiliriz. Bu yarışlarda çok sayıda küçük yaşta sporcumuz var. Mesela bizde Toprak Razgatlıoğlu isimli 13 yaşında bir sporcumuz var. 600 cc’lik bir motorla hayatının ilk yarışında 19 kişinin içinde yarışı dördüncü bitirmişti, mucizeler yarattı. 2010 yılında 13 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu’nu dünya şampiyonasına gönderiyoruz. Sporcumuz çocukluğundan beri motora biniyor, babası da eski motosikletçi. Sporcumuzda çok potansiyel var. Yeter ki biz onlarla ilgilenebilelim” diye konuştu.

Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ise motokros organizasyonunun mükemmel olduğunu ve Fethiye’nin de motokrosu sevdiğini ifade ederek, ”Önümüzdeki yıl Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali ile bu şampiyonayı ayrı ayrı tarihlerde planlayacağız” dedi.