Spor Güncel

Terim: Hedefimiz Büyük Olmalı

Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen organizasyonda öğrencilerle bir araya gelen Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Türkiye’nin 3. olarak tamamladığı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yaşananlarla ilgili..

Terim: Hedefimiz Büyük Olmalı

Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen organizasyonda öğrencilerle bir araya gelen Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Türkiye’nin 3. olarak tamamladığı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yaşananlarla ilgili öğrencilere bilgi veren Terim, Türkiye’nin önemli bir sonuç ve imaj elde ettiğini belirtirken, ”Bazen 3. olarak en az 1. ve 2. kadar takdir görüp, iltifat alabiliyorsunuz. Bu da onlardan biri oldu” dedi.

Başarılar elde edildikçe hep daha iyisinin istenmesi gerektiğini anlatan Fatih Terim, şunları söyledi:

”Hep daha iyilerini istemeliyiz. Daha hiçbir şey kazanmadık. Müzemiz boş. Bizim çok çok altımızda nüfusa sahip ülkelerin başarılarına baktığımızda, bu genç nüfusla başarılı olamamamız için birbirimizi tüketmemiz gerekir. Başarıya doyacak kimseyi de tanımıyorum. Uluslararası alanda elde edilen başarıların verdiği hazzı, ülkeye sağladığı katkıları başka hiçbir şey karşılayamaz.”

‘İSPANYA MAÇLARINI FIRSAT OLARAK GÖRÜYORUZ’

Fatih Terim, Dünya Kupası Elemeleri’nde yapacakları İspanya maçlarını fırsat olarak gördüklerini söyledi.

Rakiplerinin dünya sıralamasının zirvesinde yer alan son Avrupa Şampiyonu olduğunu ve kadrosunda birbirinden kaliteli oyuncular bulunduğunu aktaran Terim, ”Benim samimi duygularım, oyuncularıma da aynısını ifade ettim, böyle fırsatlar her takımın ayağına her zaman gelmez. Bunu bir fırsat olarak görmek lazım. Türk Milli Takımı da İspanya maçlarını fırsat olarak görecektir” diye konuştu.

Grup kuraları çekildiğinde, tüm dünyada futbol otoritelerinin İspanya’yı ilk, Türkiye’yi ise ikinci sıraya koyduğunu anlatan tecrübeli teknik adam, yaşanan puan kayıplarından korkulmaması gerektiğini belirterek, ”Kayıplardan korkmaya gerek yok. Yeter ki matematiksel olarak telafi etme imkanımız olsun, biz onu yakalarız. İspanya maçını Mardrid’de Barnabeu Stadı’nda 90 bin kişinin önünde yapacak olmak harika bir fırsat. Ben olaya böyle bakıyorum ve oyuncularımın da böyle bakacağından emin olabilirsiniz. Kaybedeceksek de oynayarak kaybedeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL