Özhan Canaydın’ı Uğurladık

Spor Güncel
Bursa’da tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Galatasaray Kulübü’nün eski başkanlarından Özhan Canaydın‘ın cenaze törenine spor, iş ve siyaset dünyasının önde gelen ...
EMOJİLE

Bursa’da tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Galatasaray Kulübü’nün eski başkanlarından Özhan Canaydın‘ın cenaze törenine spor, iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kurulu Biesseci Bursa Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş‘nin önünde sabah düzenlenen törenin ardından Canaydın’ın cenazesi, OSB Camisi’ne getirildi.

Burada, Özhan Canaydın‘ın eşi Asuman, oğlu Murat ve ağabeyi Mustafa Canaydın ile kızı Zeynep, torunları Ali Talat ve Alara Diniz taziyeleri kabul etti.

Törene, eski devlet bakanları Murat Başesgioğlu ve Kürşad Tüzmen, İstanbul Valisi Muammer Güler, Bursa Vali Vekili Vedat Müftüoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, TFF Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, eski TFF Başkanı Levent Bıçakçı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, eski Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, Galatasaraylı eski başkanlardan Faruk Süren ve Mehmet Cansun, sarı-kırmızılı kulübün eski yöneticileri Haldun Üstüner, Ali Dürüst, Burak Elmas, Fatih Gökşen, Bülent Tulun, Abdurrahim Albayrak, Ateş Ünal Erzen, eski futbolcular Hakan Şükür, Hasan Şaş, Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen ve eski hakemlerden Erman Toroğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Törende, Özhan Canaydın‘ın 1993 yılında Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde yaptırdığı Canaydın İlköğretim Okulu‘nun öğrencileri, Canaydın’ın tabutunun üzerine sarı-kırmızı renklerde çiçekler bıraktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de törene çelenk gönderdi.

Bursa OSB Camisi’ndeki cenaze törenine bazı televizyon kanalları canlı bağlantı yaparken, çok sayıda gazeteci töreni takip etti. Canaydın’ın cenaze namazı, Bursa Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından kıldırıldı.

Gündüz, merhum Canaydın’ın, cenaze töreninin mümkün olduğunca sade olmasını istediğini belirterek, ”Ama bu ne mümkün. Böylesine sevilen bir insanın cenazesi de böyle kalabalık oluyor” dedi.

Canaydın’ın cenazesi, namazın ardından Hamitler Mezarlığı’na götürüldü.

ALBAYRAK: "YENİ STADA CANAYDIN ADI VERİLSİN"

Galatasaraylı eski yönetici Abdurrahim Albayrak, "Özhan Canaydın başkanımızın isminin yeni Seyrantepe Stadı’na verilmesi çok uygun olur diye düşünüyorum" dedi.

Albayrak, Bursa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Camisi önündeki tören öncesinde yaptığı açıklamada, Canaydın’ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

"Başkanımızı, babamızı kaybettik" ifadesini kullanan Albayrak, Canaydın’ın bütün hayatını Galatasaray’a adayan bir insan olduğuna dikkati çekti.

Albayrak, "Keşke yeni yapılan Seyrantepe Stadı’nın adı Özhan Canaydın Stadı olarak değiştirilse, kabul edilse. Allah’ın takdiri bir şey söyleyemem ama Canaydın başkanımızın isminin, yeni Seyrantepe Stadı’na verilmesi çok uygun olur diye düşünüyorum" dedi.

ÖZGENER: ”HER ZAMAN ÖRNEK OLACAK VE HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAK”

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, vefat eden Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Özhan Canaydın‘ın, hayatının her aşamasında yaptıklarıyla her zaman örnek olacağını ve hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.

Mahmut Özgener, Türkiye’nin büyük bir spor adamını kaybettiğini belirtti. ”Böyle iyi bir insanı tanımaktan, kendisiyle birlikte çalışmaktan, onun izinde yürüme şansı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum” diyen Özgener, şöyle konuştu:

”Hayatının her aşamasında yaptıklarıyla her zaman örnek olacak ve hiçbir zaman unutulmayacak. Her zaman yaptıklarıyla son derece güzel şekilde anılacak. Bir spor adamını, iyi bir aile babasını, her şeyden öte centilmen bir beyefendiyi kaybettik. Son derece üzgünüz. Zaten kendisiyle ilgili çok fazla şey söylemeye gerek yok. Buradaki kalabalık, rahmetli Canaydın’ı anlatıyor. Nur içinde yatsın.”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevini yürüten Eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise Canaydın’ın ölümünü, sadece Galatasaray’ın değil, Türk sporunun büyük bir kaybı olarak nitelendirdi.

Kulüpler Birliği ve Galatasaray Kulübü Başkanlığı yapan Canaydın‘ın, çok önemli izler bıraktığını, kulüp ve kulüp başkanlarına ağabeylik yaptığını ifade eden Atalay, ”Genel müdürlüğüm döneminde, çok güzel yardımlaşmalar içinde bulunduk. Kendisi gerçek bir beyefendiydi ve fair-play adamıydı. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi