Olimpiyatlar Ağlattı!

Spor Güncel
Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da toplanan Olimpiyat Komitesi, 2016 Olimpiyatları için Brezilya’nın Rio de Janeiro kentini seçti. Böylece ilk kez, Güney Amrika‘dan bir kent ol...
EMOJİLE

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da toplanan Olimpiyat Komitesi, 2016 Olimpiyatları için Brezilya’nın Rio de Janeiro kentini seçti. Böylece ilk kez, Güney Amrika‘dan bir kent olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapma hakkı kazanmış oldu.

Rio de Janeiro adının duyulmasıyla, Brezilya Devlet Başkanı Lula de Silva başta olmak üzere aralarında Pele’nin de bulunduğu Brezilya heyeti sevince boğuldu. Rio de Janeiro’nun Copacabana plajında da çoşku yaşandı ve Brezilyalılar olimpiyat haberini samba yaparak kutladı.

Ayrıca Lula de Silva, kararın ardından düzenlenen basın toplantısında sevinç gözyaşlarına hakim olamadı.

MADRİD FİNALDE KAYBETTİ

Olimpiyat komitesi ilk turda Chicoga ve ikinci turda Tokyo’yu aday listesinden çıkardı.

Chicago‘nun adaylığını desteklemek üzere eşi Michelle Obama‘yla birlikte bizzat Kopenhag’a giden ABD Başkanı Barack Obama’dan, hayal kırıklığına uğradığı açıklaması geldi.

Rio de Janeiro karşısında yarışı finalde kaybeden Madridliler de büyük bir üzüntü yaşadı.

Olimpiyat Komitesi, yarışmalara ev sahipliği yapacak yeri seçerken kentin alt yapısı, spor tesisleri ve ulaşım koşullarının yanı sıra sosyal ve siyasi ortamı da değerlendiriyor.

Öte yandan, 2012 olimpiyatları Londra’da yapılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme