Spor Güncel

Ofis Egzersizleri ile Form Tutun!

Ofiste siz kolunuzu bacağınızı şekilden şekle sokarken çalışma arkadaşlarınızın tepkisini merak ediyorsanız, en iyi çözüm onları da bu işe katmaktır. Sabahları yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak iş performansınızı yükseltebileceğinize dikkat çeken..

Ofis Egzersizleri ile Form Tutun!

Ofiste siz kolunuzu bacağınızı şekilden şekle sokarken çalışma arkadaşlarınızın tepkisini merak ediyorsanız, en iyi çözüm onları da bu işe katmaktır. Sabahları yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak iş performansınızı yükseltebileceğinize dikkat çeken Spor Okulları Koordinatörü Funda Öztürk Alban, “Sağlıklı bir kan dolaşımı ve eklem açılarındaki denge için, bel ve boyun fıtıklarından korunmak için, kas tutulmalarından, uyuşmalardan ve kas ağrılarından kurtulmak için artık ofiste egzersiz yapma zamanı” diyor ve devam ediyor:

“Günümüzde pek çok kurumsal şirketin sabah, öğlen ve ikindi sıralarında mini molalar vererek basit germe hareketleri yaptığını, özellikle Japonya’da bu uygulamanın neredeyse genel olarak yapıldığını çoğumuz duymuştur.

Yalnızca birkaç dakika ayırarak yapacağınız ofis egzersizine örnek olarak verdiğimiz hareketlere kendiniz için basit esnetmeleri de ekleyebilirisiniz. Mühim olan düzenli olarak yapmaktır ve bir süre sonra bunun düzenli bir alışkanlığa dönüşmesi ile spor yapmışçasına rahatlamanın tadına varmaktır.”

İşte Ofis Egzersizleri

1- Koltuğunuzda dik oturun. Başınızı sağa sola, öne arkaya hareket ettirin. Her bir yana 8 er kere.

2- Koltuğunuzda otururken omuzlarınızı yukarı aşağı, öne arkaya hareket ettirin. Eller yanda, boyun dik olsun. 8 kez.

3- Yine koltukta otururken bir sağ bir sol arkaya doğru bedeninizi döndürün. Bu sırada koltuğunuzun kollarından yardım alın. 8 tekrar.

4- Ayakta iken koltuğunuzdan ya da masanızdan güç alarak bacaklarınızı yanlara açıp kapama hareketi yapın. Her bir bacak için 8 tekrar.

5- Ayaktayken koltuğunuzdan ya da masanızdan güç alarak dizlerinizi yukarı aşağı kaldırıp indirin. Her bir bacak için 8 tekrar.

6- Son olarak kollarınızı ve bileklerinizi çalıştırarak egzersizi tamamlayın. Kollarınızı öne ve yanlara doğru uzatıp toplayın. Bu hareketi yaparken ellerinizi de açıp kapatın.

Haber365

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL