Bu yıl 20.’si düzenlenen FIFA Dünya Kupası’na 32 ülkenin milli takımı katılacak. Hürriyet’in haberine göre toplamda 8 grubun bulunduğu turnuvada gruplarda ilk sıraya çıkan takımlar bir üst tura yükselme fırsatı bulacaklar. Dünya Kupası maçları TRT ekranlarından seyredilebilecek. Türkiye saati ile maçlar 19:00, 22:00, 23:00, 01:00 ve 04:00 saatlerinde oynanacak.
2014 DÜNYA KUPASI GRUPLARI
A Grubu Takımları:
Brezilya, Hırvatistan, Meksika, Kamerun
B Grubu Takımları:
İspanya, Hollanda, Şili, Avustralya
C Grubu Takımları:
Kolombiya, Yunanistan, Fildişi Sahili, Japonya
D Grubu Takımları:
Uruguay, Kosta Rika, İngiltere, İtalya
E Grubu Takımları:
İsviçre, Ekvador, Fransa, Honduras
F Grubu Takımları:
Arjantin, Bosna-Hersek, İran, Nijerya
G Grubu Takımları:
Almanya, Portekiz, Gana, ABD
H Grubu Takımları:
Belçika, Cezayir, Rusya, Güney Kore
DÜNYA KUPASI GRUPLARA GÖRE MAÇ TAKVİMİ
A GRUBU MAÇLARI
12 Haziran: Brezilya – Hırvatistan Saat: 23:00
13 Haziran: Meksika – Kamerun Saat: 19:00
17 Haziran: Brezilya – Meksika Saat: 22:00
18 Haziran: Kamerun – Hırvatistan Saat: 22:00
23 Haziran: Kamerun – Brezilya Saat: 23:00
23 Haziran :Hırvatistan – Meksika Saat: 23:00
B GRUBU MAÇLARI
13 Haziran: İspanya – Hollanda Saat: 22:00
14 Haziran: Şili – Avustralya Saat: 01:00
18 Haziran: Avustralya – Hollanda Saat: 19:00
19 Haziran: İspanya – Şili Saat: 01:00
23 Haziran: Avustralya – İspanya Saat: 19:00
23 Haziran: Hollanda – Şili Saat: 19:00
C GRUBU MAÇLARI
14 Haziran: Kolombiya – Yunanistan Saat: 19:00
15 Haziran: Fildişi Sahili – Japonya Saat: 01:00
19 Haziran: Kolombiya – Fildişi Sahili Saat: 19:00
20 Haziran: Japonya – Yunanistan Saat: 01:00
24 Haziran: Japonya – Kolombiya Saat: 23:00
24 Haziran: Yunanistan – Fildişi Sahili Saat: 23:00
D GRUBU MAÇLARI
14 Haziran: Uruguay – Kosta Rika Saat:22:00
15 Haziran: İngiltere – İtalya Saat: 04:00
19 Haziran: Uruguay – İngiltere Saat: 22:00
20 Haziran: İtalya – Kosta Rika Saat: 19:00
24 Haziran: İtalya – Uruguay Saat 19:00
24 Haziran: Kosta Rika – İngiltere Saat: 19:00
E GRUBU MAÇLARI
15 Haziran: İsviçre – Ekvador Saat: 19:00
15 Haziran Fransa – Honduras Saat: 22:00
20 Haziran: İsviçre – Fransa Saat: 22:00
21 Haziran: Honduras – Ekvador Saat: 01:00
25 Haziran: Honduras – İsviçre Saat: 23:00
25 Haziran: Ekvador – Fransa Saat: 23:00
F GRUBU MAÇLARI
16 Haziran: Arjantin – Bosna Hersek Saat: 01:00
16 Haziran: İran – Nijerya Saat: 22:00
21 Haziran: Arjantin – İran Saat: 19:00
22 Haziran: Nijerya – Bosna Hersek Saat: 01:00
25 Haziran: Nijerya – Arjantin Saat: 19:00
25 Haziran: Bosna Hersek – İran Saat: 19:00
G GRUBU MAÇLARI
16 Haziran: Almanya – Portekiz Saat: 19:00
17 Haziran: Gana – ABD Saat: 01:00
21 Haziran: Almanya – Gana Saat: 22:00
22 Haziran Abd – Portekiz Saat: 22:00
26 Haziran ABD – Almayan Saat: 19:00
26 Haziran Portekiz – Gana Saat: 19:00
H GRUBU MAÇLARI
17 Haziran: Belçika – Cezayir Saat: 19:00
18 Haziran: Rusya – Güney Kore Saat: 01:00
22 Haziran: Güney Kore – Cezayir Saat: 19:00
23 Haziran Belçika – Rusya saat: 01:00
26 Haziran Güney Kore – Belçika Saat: 23:00
26 Haziran: Cezayir – Rusya saat 23:00