Spor Güncel

Gülderen Çelik’ten Altın Madalya

16. Akdeniz Oyunları  karate müsabakalarında, bayanlar 50 kiloda Gülderen Çelik altın madalya kazandı. Febo Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmalarda ilk olarak tatamiye çıkan Çelik, ilk maçında Sırbistan’dan Biljana Stojovic’i zorlanmasına rağmen..

Gülderen Çelik’ten Altın Madalya

16. Akdeniz Oyunları  karate müsabakalarında, bayanlar 50 kiloda Gülderen Çelik altın madalya kazandı.

Febo Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmalarda ilk olarak tatamiye çıkan Çelik, ilk maçında Sırbistan’dan Biljana Stojovic’i zorlanmasına rağmen 1-1 biten maçta, hakem kararı ile mağlup etti. Gülderen Çelik, daha sonra Yunanlı Evdoxia Kosmidou’yu 2-1 yenerek finale çıkarken, finalde de Avrupa şampiyonu İtalyan Sara Cardin‘i aynı sonuçla 2-1 mağlup ederek altın madalyaya ulaştı.

Sonrası hüsran

Gülderen Çelik‘in ardından tatamiye çıkan 3 Türk sporcusu da şanssız bir şekilde elendi.

Erkeklerde 60 kiloda mücadele eden İlyas Demir, ilk maçında Fransız Johan Lopes’e 4-1 mağlup olarak elendi.

67 kiloda Ömer Kemaloğlu ise ilk maçında Libyalı Samer El Zein’i 8-0 yendi. İkinci maçında Mısırlı Mostafa El Sembwiy’e 3-3 biten maçta hakem kararı ile yenilen Kemaloğlu, bronz madalya yolunda çıktığı repesaj maçında ise Fransız William Rolle‘ye 2-1 yenilerek elenmekten kurtulmadı.

Bayanlar 55 kiloda ise Serap Özçelik, Sırbistan’dan Katarina Strika‘yı 3-0 yendikten sonra, Fransız rakibi Maeva Samy‘e hakemlerin çok kötü bir yönetim gösterdiği maçta 8-1 yenilerek elendi.

Karate Fedarasyonu Başkanı Esat Delihasan, bu maçın hakemi Pietro Anthonochi‘nin 9 puanlarını çaldığını iddia etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL