Galatasaray Hagi’ye Kaldı

Spor Güncel
Frank Rijkaard ile yolları ayırmadan Hikmet Karaman’a öneri götürdüler. Ancak, eleştiri alırız korkusuyla vazgeçtiler. Ardından Hakan Şükür’e önce Sportif Direktörlük sonra Terim’in ...
EMOJİLE

Frank Rijkaard ile yolları ayırmadan Hikmet Karaman’a öneri götürdüler. Ancak, eleştiri alırız korkusuyla vazgeçtiler. Ardından Hakan Şükür’e önce Sportif Direktörlük sonra Terim’in yardımcılığını önerdiler. Hakan Şükür kabul etmedi. Salı gecesi Terim’le, Tarabya’daki evinde görüştüler. Ama Sezgin engelini aşamayan Fatih hoca da “Hayır” dedi. Ve nihayet Hagi ile prensip anlaşmasına varıldı. Rumen hoca 1.5 yıl sözleşme için geliyor.

GALATASARAY, Ankargücü maçında yaşadığı hayal kırıklığının bir benzerini teknik direktör arayışlarında yaşıyor. Sarı kırmızılılar kime el attıysa, bir sonuca varamadı. Ve sonunda Hagi’de karar kıldı. Galatasaray kritik Fenerbahçe derbisi öncesi fiilen tam 84 saati teknik direktörsüz geçirdi. İsterseniz gelin o işkence gibi 84 saati birlikte mercek altına alalım…

* * *
Pazar gecesi 4-2 biten maçın ardından yöneticilerden tek ses çıkıyordu.
– Kadıköy’e Rijkaard ile gitmeyelim.
Daha önce Hollandalı hocanın sözleşmesini uzatacağını açıklayan Başkan Adnan Polat da o gece geri adım attı. Ve G.Saray hoca arayışlarına resmen başladı.
Ortaya atılan ilk isim çok yakındaydı. Bir gece önce Beşiktaş’ı yenen Manisaspor’un hocası Hikmet Karaman o akşam Ali Sami Yen’de maçı izlemeye gelmişti.
Karaman ile ilk temas sağlandı. Yanıt olumluydu. Karaman, Hakan Şükür ile birlikte çalışmaya hazırdı. Ancak pazartesi akşamı yapılan yönetim kurulu toplantısında Karaman isminin üzeri silindi;
– Milyon dolarlık transferler yaptık. Hikmet Karaman’ı getirirsek çok eleştiri alırız.
Karaman haber bekledi. Ama istediği haber gelmeyince Manisaspor ile sözleşmesini uzattı.
G.Saray yönetiminin kapısını çaldığı ikinci isim Hakan Şükür’dü. Şükür’e, Sportif Direktörlük önerildi.
– Gel Teknik Direktör olayını da birlikte çözelim.
Başkan başbaşa yemek yediği Şükür’den “Olur” yanıtını aldı. Hatta Hakan Şükür, 2-3 değişik formül önerdi. Bu formülün en göze çarpanı, “Ben, Hagi ve Okan Buruk sezon sonuna kadar bu işi götürürüz.”
Polat bu formüllerin değerlendirileceğini söyledi ve Hakan Şükür’den ayrıldı.

* * *
Polat’ın kapısını çaldığı isim, tribünlerin ismini haykırdığı Fatih Terim’di. Fatih Hoca ile Tarabya’daki Nurol Sitesi’nde gece yarısı biraraya geldi. Teklif netti;
– Hocam gel takımın başına geç.
Terim, “Rijkaard, görevdeyken asla” dedi. Polat, Hollandalı hoca ile yolları ayıracaklarını, avukatını İstanbul’a çağırdıklarını söyledi. Ve ikili sabah tekrar biraraya gelmek üzere ayrıldı.
Terim ile anlaşma neredeyse sağlanmıştı.
Ertesi sabah Başkan Polat, Şükür ile buluştu. Bu kez başka bir teklif sundu;
– Gel Fatih Terim’in yardımcısı ol.
Hakan bu teklife “Hayır” dedi. Ve bir gün önce konuştuklarını başkana hatırlattı.
Hakan Şükür defteri o görüşmeyle kapandı.

* * *
Adnan Polat, Şükür’den sonra Terim ile biraraya geldi.
Pazarlık başladı. Başkan ve Terim transferler, gidecek, gelecek oyuncu gibi pek çok konuda anlaşmaya vardı. Ama ilk maddeyi bir türlü aşamıyorlardı.
Adnan Sezgin…
Polat, Sezgin’in görevde kalması için diretince görüşme bitti.
Terim’de “Hayır” demişti.
Şimdi geriye Hagi seçeneği kaldı. Ve tabii bir de Galatasaraylıların yaşadığı hoca işkencesi…

İŞTE GÜNDEME GELEN 8 FORMÜL

– Hikmet Karaman-Hakan Şükür
– Souness-Tugay Kerimoğlu
– Hagi-Okan Buruk-Hakan Şükür
– Ersun Yanal-Tugay Kerimoğlu
– Fatih Terim-Tugay Kerimoğlu
– Fatih Terim-Hakan Şükür
– Fatih Terim-Müfit Erkasap
– SON karar… Hagi-Tugay Kerimoğlu

Hagi imza için bugün İstanbul’da

VE Galatasaray’da 84 saatlik işkencenin ardından son karar Gheorge Hagi oldu. Sarı kırmızılı yönetim akşam idmanının ardından temasa geçti. 19.30’da sona eren çalışmanın ardından yönetim Bükreş’te bulunan Hagi’ye beklediği telefonu açıp, “Birlikte çalışalım. Yarın (bugün) sabah gel, imzayı atalım” dedi. G.Saray’ı 2004-2005 sezonunda çalıştıran Hagi’de bu teklife prensipte “Evet” yanıtı verip sarı kırmızılılara adeta “oh” dedirtti.

Tugay idmana çıktı

Altyapı koordinatörü ve A2 takımın hocası olan Tugay Kerimoğlu, dünkü idmanda takımın başında sahaya çıktı.

Daum bile gündeme geldi

Fatih Terim’in, Galatasaray’a “Hayır” demesiyle hemen çeşitli isimler gündeme geldi. Bu isimlerden biri de Fenerbahçe’nin eski hocası Christoph Daum. Sarı kırmızıların Ayhan Tumani aracılığıyla Daum’a durumunu sordukları öğrenildi. Dün akşam saat 20.30 civarında gelişmelerden haberdar olan Christoph Daum, “Galatasaray’dan bana gelen resmi bir teklif yok. Ama ben 3 büyük takımı şampiyon yapan hoca olarak tarihe geçmek isterim. Cuma günü Antalya Kempsinki Otel’de olacağım. Eğer teklif gelirse tabii ki görüşürüm” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme