Spor Güncel

Fenerbahçe’den 6 saatlik savunma

 Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyetin UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi’ndeki savunmasının ardından basına açıklama yapan Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu, duruşma heyeti başkanının, kendilerine pazartesi ya..

Fenerbahçe’den 6 saatlik savunma

 Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyetin UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi’ndeki savunmasının ardından basına açıklama yapan Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu, duruşma heyeti başkanının, kendilerine pazartesi ya da salı günü kararın açıklanabileceğini söylediğini bildirdi.

Kulüp yönetim kurulu üyesi avukat Deniz Tolga Aytöre ile basın mensuplarına açıklamalar yapan Mosturoğlu, 6 saate yakın uzun bir duruşma olduğunu ifade etti. Mosturoğlu, “Pazartesi ya da salı günü kararın açıklanabileceğini söyledi heyet başkanı. Çok değişik olasılıklarla kararlar çıkabilir. Onun tabi değerlendirmesini yapacaktır. Denebilecek şeyler bunlar, yani ilk izlenimler bunlar” diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın dün yapılan duruşmanın ardından, kendilerine önyargılı yaklaşıldığını belirttiği hatırlatılarak, “Öyle bir izlenimin edindiniz mi?” sorusunun yöneltilmesi üzerine de Mosturoğlu, raporun 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına dayanılarak hazırlandığını ve bu kararın da belli olduğunu söyledi.

Mosturoğlu, “O karar üzerinden hareketle başladığınızda tabii ki bir önyargı olur, oluşur ama tabii ki biz o karara karşı da Yargıtay’da temyiz haklarımızı kullandık. Temyiz haklarından en çarpıcı olanlar dahi, birkaç tanesi bile belli şüphelerin doğmasına kafalarda yetiyor” diye konuştu.

Disiplin müfettişi raporunun tek taraflı olduğunu savunan ve Fenerbahçe’nin lehine olabilecek hiçbir şeyi değerlendirmediğini belirten Mosturoğlu, “Tamamen mahkeme kararından kes yapıştır şeklinde bir rapor üretmiş. O açıdan baktığınızda bir önyargı vardı başta ama ben o önyargının aşıldığını düşünüyorum. Gerçekten çok ciddi bir duruşma oldu. Oradaki savunmalara, savunmaların karşılığında aldığımız cevaplara baktığımızda bizim için tatminkar oldu. Yani öyle bir önyargıyla bitmedi” şeklinde görüşlerini aktardı.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL