Ersun Yanal: Takımıma sonuna kadar güveniyorum

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, sezon başından bu yana zorluklar yaşamalarına rağmen takımına sonuna kadar güvendiğini söyledi.

Yanal, Trabzonspor’un dergisinde yer alan röportajında, kulübün her anlamda yeniden yapılanma sürecinin içerisinde olduğunu belirtti.

Başarı ve geleceğe dair umudun, sahada mücadele eden, maç kazanan bir takımla doğru orantılı olduğunu vurgulayan Yanal, şöyle devam etti:

“Sezon başından bu yana her ne kadar işler istediğimiz gibi gitmese, zorluklar yaşasak da bilinmeli ki takımıma sonuna kadar güveniyorum. Bütün oyuncularımın uzun vadede bize çok büyük katkılar sağlayacağına inancım tamdır. Bir sürecin içerisindeyiz ve inişli çıkışlı grafikler yaşayabiliriz. Buna emekleme dönemi de diyebiliriz. Haliyle yeni kurulan takımımızı herkesin kucaklaması gerekiyor. Finalde takımını sahiplenen, sabreden, inanan ve umutlu olanlar kazanacaktır.”

“Başarı tek başına gelmez, biz camiamızla birlikte takımız”

Yanal, sezon başında camiadan sabır istediğini hatırlatarak, “Bunu istememdeki en önemli neden, Trabzonspor‘umuzun geçiş dönemini en hasarsız ve en mantıklı yerde bitirmesiyle ilgiliydi. Bunu başarabilmemiz için camia olarak aynı dili konuşmamız gerekiyor. Takım olmak sadece futbolcu ve teknik ekiple mümkün değildir. Takım olmak, yönetimi, teknik ekibi, taraftarı ve camiasıyla bir bütün olmaktan, altını çizerek tekrar söylüyorum, aynı dili konuşmaktan geçiyor.” ifadelerini kullandı.

Yanal, çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takım olduklarını da dikkati çekerek, “Bu kaliteyi birlikte düşünen bir takım haline getirdiğimizde göreceksiniz, herkesin beğenerek izlediği Trabzonspor sahada olacaktır. Başta da söylediğim gibi başarı tek başına gelmez, biz camiamızla birlikte takımız. Trabzonsporumuza hep beraber sahip çıkarak yeniden yolculuğumuzda yalnız bırakmayalım.” görüşünü paylaştı.