Efsaneler Onurlandırıldı

Spor Güncel
Bu yıl NBA Şöhretler Salonu’na girmeye hak kazananlar açıklandı. 10 seçkin eski oyuncu arasında 1992 Rüya Takımı’ndan Scottie Pippen ve Karl Malone da var. Chicago Bulls formasıyla 6 kez N...
EMOJİLE

Bu yıl NBA Şöhretler Salonu’na girmeye hak kazananlar açıklandı. 10 seçkin eski oyuncu arasında 1992 Rüya Takımı’ndan Scottie Pippen ve Karl Malone da var.

Chicago Bulls formasıyla 6 kez NBA şampiyoınluğu yaşayan ve 3 kez All-Star takımına seçilen Scottie Pippen‘i, eski takım arkadaşı Michael Jordan sundu.

Kariyerini ‘harika bir yolculuktu’ sözleriyle özetleyen Pippen, “Hayatımı, sevdiklerimin benden gurur duyacağı biçimde yaşamaya çalıştım. Şükran duyacağım çok şey var. Basketbol oynama hayalimi sevdiğim insanlar arasında, dünyanın en iyi taraftarının tezahüratları eşliğinde gerçekleştirdim. Harika bir yolculuktu. Tüm bunlar için tanrıya ve size teşekkür ederim” diye konuştu.

Gecede, Karl Malone da onurlandırıldı. NBA’de 2 kez “en değerli oyuncu” seçilen ve 36,928 sayı ile “NBA en skorer oyucular” listesinde ikinci olan Malone, duygusal bir konuşma yaptı.

“Annemin yedinci ölüm yıldönmünde Şöhretler Salonu’na kabul edildim. Annem olmasaydı buralara gelemezdim. Babam ise benim kahramanımdı. Sadece,bugün annem sayesinde burada olduğumu söylemek istiyorum” dedi.

Bu arada Malone ve Pippen’in 1992 Olimpiyatları’nda forma giydiği Rüya Takım’ın yanı sıra 1960 olimpiyat takımı da Şöhretler Salonu’na kabul edildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme