Dünyanın En İyileri Yarışacak

Spor Güncel
Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılacak 12. Dünya Atletizm Şampiyonası, yarın başlayacak ve 23 Ağustos’a kadar sürecek. Olimpiyat stadında ve kent merkezinde yapılacak müsabakalar, ...
EMOJİLE

Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılacak 12. Dünya Atletizm Şampiyonası, yarın başlayacak ve 23 Ağustos’a kadar sürecek.

Olimpiyat stadında ve kent merkezinde yapılacak müsabakalar, ayrıca tarihi Brandenburger Tor‘un (Brandenburg kapısı) önünde düzenlenecek müzik ve kültür etkinlikleri sırasında 9 gün boyunca her gün 200 ile 700 polisin güvenliği sağlamak amacıyla görev yapacağı bildirildi.

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) polisi ve Bundespolizei (Federal polis) şampiyona süresince Berlin polisini destekleyecek.

Şampiyonanın resmi açılışı yerel saat ile 17.45’te Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler tarafından yapılacak.

Şampiyonanın en önemli mücadelesi olarak yarın ve 16 Ağustos pazar günü dünya şampiyonu ABD’li atlet Tyson Gay ile olimpiyat şampiyonu olan Jamaikalı atlet Usain Bolt arasında yapılacak 100 metre seçme ve final koşuları gösteriliyor.

12. Dünya Atletizm Şampiyonası, 23 Ağustos’ta yerel saat ile 18.35’de düzenlenecek kapanış töreniyle sona erecek.

Atletlerimiz Berlin’e uçtu

Almanya’da 15-23 Ağustos tarihlerinde yapılacak 12. Dünya Atletizm Şampiyonası‘na katılacak milli takım kafilesi dün Berlin’e gitti. Atatürk Havalimanı’ndan Berlin’e giden antrenör Muharrem Or başkanlığındaki kafilede, şampiyonaya 9 sporcu katılacak. Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Etiyopya’da sürdüren Elvan Abeylegesse dün İstanbul’a geldikten sonra dinlenmeden Berlin’e geçti. Kafilede yer alan atletler ve branşları şöyle: (Bayanlar) Alemitu Bekele (5000 m), Aslı Çakır (1500 m-3000 engelli), Elvan Abeylegesse: (5000 m-10000 m), Karin Melis Mey (uzun atlama), Nevin Yanıt (100 engelli), Yeliz Kurt (800 m), Erkekler: Ercüment Olgundeniz (disk), Eşref Apak (çekiç), Fatih Avan (cirit)

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi