Bir Kral Nasıl Yetişir?

Spor Güncel
Efsane futbolcu ve spor yazarı Tanju Çolak, Marmara Belediyeler Birliği’nde ‘Spor Altyapısının Geliştirilmesinde Belediyelerin Rolü’ başlığıyla, Doç. Dr. Recep Bozlağan’la birl...
EMOJİLE

Efsane futbolcu ve spor yazarı Tanju Çolak, Marmara Belediyeler Birliği’nde ‘Spor Altyapısının Geliştirilmesinde Belediyelerin Rolü’ başlığıyla, Doç. Dr. Recep Bozlağan’la birlikte seminer verdi. Programın sonunda kendisine hediye edilen “Yerel Seçimler ve Siyasi PR” isimli kitabı alan Tanju Çolak, “İleride siyasete girebilirim” diyerek, siyasi partilere yeşil ışık yaktı.

Birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulunan Tanju Çolak, “Belediyeler tarafından genç sporculara yönelik profesyonel eğitim verilmesi ve bu süreçte psikoloji eğitimi verilmesi de gerekiyor. Genç sporcular, profesyonellikten uzak yetiştiği için, parayı bulduktan sonra kendini kaybediyor. Benim de geçmişte bazı hatalarım oldu. Ben de profesyonel bir eğitimden geçmedim. Babamla birlikte Bafra’da karpuz tarlası çapaladığım yıllarda, mahalle arasında top oynaya oynaya kendimi geliştirdim. Günümüzde de profesyonel futbolcuların çoğu yokluktan gelme ve birdenbire parayı bulduktan sonra psikolojileri bozuluyor” dedi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme