Spor Güncel

Bahriyeli Kızlar Yelken Açıyor

Türkiye’nin en zorlu yat yarışlarından Deniz Kuvvetleri Kupası İstanbul‘da verilecek startla bugün başlıyor. Uzun menzilli yarışın bu yılki katılımcıları arasında ise Deniz Harp Okulu‘nun bayan takımı dikkati çekiyor. Bu yıl..

Bahriyeli Kızlar Yelken Açıyor

Türkiye’nin en zorlu yat yarışlarından Deniz Kuvvetleri Kupası İstanbul‘da verilecek startla bugün başlıyor. Uzun menzilli yarışın bu yılki katılımcıları arasında ise Deniz Harp Okulu‘nun bayan takımı dikkati çekiyor. Bu yıl 38’inci kez düzenlenecek olan Deniz Kuvvetleri Kupası’nın her zamanki gibi büyük çekişmelere sahne olması bekleniyor. 38’inci Deniz Kuvvetleri Kupası’nda bu yıl başta Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç olmak üzere pek çok amiral de Deniz Harp Okulu filosundaki yatlarda yarışacak. Oramiral Metin Ataç geçtiğimiz yıl da aynı yelken yarışına katılmıştı. Türk yelkencilerinin her yıl heyecanla bekledikleri büyük yarışta bu yıl konuk yelkenciler de yarışacaklar. Amerikan Deniz Harp Okulu öğrencilerinden oluşan bir ekip geçtiğimiz günlerde Deniz Kuvvetleri’nin misafiri olarak Türkiye’ye geldi. İstanbul’u gezen ve pazartesi akşamı düzenlenen Naviga Cup Ödül Töreni’ne Türk Deniz Harp Okulu Takımı sporcuları ile birlikte katılan Amerikalı denizciler 6 filoluk Harp Okulu yat filosundaki teknelerde Türk yelkencilerle birlikte yarışacaklar…

3 ETAPTA YAPILIYOR

Deniz Harp Okulu‘nun iki yıldır yat yarışlarına hazırladığı kız takımı, büyük yarış öncesi son imtihanını hafta sonunda İstanbul’da düzenlenen Naviga Cup‘ta verdi. Başarılı yarışlar çıkartan ve Zıpkın yatıyla yarışan kız takımı, ilk kez İstanbul’ dan başlayarak Bodrum’a kadar sürecek bu büyük maceranın içinde yer alacak. Geçen yıl 67 yatın katıldığı yarışta bu yıl 69 tekne mücadele edecek. Türkiye’nin en iddialı yat ve yarış ekiplerinin katılacağı Açıkdeniz Yarışı bugün saat 12.55’te İstanbul Boğazı’nda Çengelköy önlerinde verilecek startla başlayacak. Yarışlarda aşağıdaki program izlenecek. Üç etap üzerinden yapılacak yarışmada ilk etap bugün Çengelköy’de başlayacak. 3’üncü ve son etap ise 22 Temmuz’da Alaçatı’da son bulacak ve aynı akşam ödül töreni gerçekleşecek. (Sabah)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL