‘Motosiklet korteji’yle dünya rekorunu deneyecekler

Motor Sporları
10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde gerçekleştirilecek Balıkesir Motosiklet Festivali’nde oluşturulacak kortejle dünya rekoru denemesi yapacak. K...
EMOJİLE

10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde gerçekleştirilecek Balıkesir Motosiklet Festivali’nde oluşturulacak kortejle dünya rekoru denemesi yapacak.

Kulübün Başkanı Özgür Candar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yılAyvalık‘ta Cunda Adası‘nda 7’incisini düzenleyecekleri Balıkesir Motosiklet Festivali kapsamında dünyanın en büyük motosiklet kortejini oluşturarak, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Şimdiden katılımcı sayısının bin 200’e ulaştığını ifade eden Candar, ağustos ayında düzenleyecekleri festivale daha fazla katılımcı beklediklerini aktardı.

Festivalde “dünyanın en büyük motosiklet kortejini” oluşturup bir ilke imza atmayı hedeflediklerini dile getiren Candar,”Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmek için gerekli başvurularımızı yaptık ve onayını aldık. Bin 500 motosikletin katılacağı kortejle dünya rekoru kırmayı hedefliyoruz. Festivale Türkiye’nin hemen her ilinden katılacakların yanı sıra Almanya, İngiltere, Yunanistan, Fransa, Portekiz gibi birçok ülkeden gelenler olacak. Daha önce dünya rekoruyla ilgili 500 motosikletin katılımıyla kortej oluşturulmuş, biz bunu bin 500’e çıkaracağız. Şu anda her yerden destek var motosiklet tutkunları bizi arıyor. Bu rekorun daha sonra kırılması da zor gibi gözüküyor.”diye konuştu.

Hedeflerinin, bilinçli motosiklet kulanımını yaygınlaştırmak olduğunu vurgulayan Candar, “Biz sadece sürmüyoruz. Aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu gibi hareket ediyoruz. Bu anlamda bilinçli motosiklet kullanıcıları yetiştirmek için etkinlikler düzenleyip, uygulamalı eğitimler veriyoruz. Bunların içinde en önemlisi yılda 4 defa düzenlediğimiz ileri ve güvenli sürüş etkinliği oluyor. Kesinlikle kask takmalarını öneriyoruz.” şeklinde konuştu.