1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi

Motor Sporları
Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi’nde yarışlar başladı. Bodrum İskele Meydanı’nda toplanan yerli ve yabancı ekipler, yarış&...
EMOJİLE

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi’nde yarışlar başladı.

Bodrum İskele Meydanı’nda toplanan yerli ve yabancı ekipler, yarış öncesi parkurları gezerek hakemlerden bilgi aldı. Her takımın 20 dakika içinde tamamlaması gereken rallide sağlık ekipleri, Bodrum’un dar sokaklarındaki parkurlarda zor anlar yaşadı.

Ralliye katılan bazı ekipler, motosikletleri kullanmakta güçlük çekti. İlçede tatil yapan turistler de parkurlarda ekiplerin mücadelesini ve senaryo gereği yaralılara yaptığı müdahaleyi merakla izledi.

Muğla Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi’ne, Muğla, Nevşehir, Adana, Diyarbakır ve Denizli Sağlık İl Müdürlükleri ile Slovenya, Macaristan ve İngiltere’den sağlıkçıların katıldığını söyledi.

Amaçlarının ekiplerin bilgi ve tecrübelerini paylaşarak uluslararası deneyim kazanmaları olduğunu belirten Tekin,  “Yarışlarda ekiplerin hız ve deneyimleri ölçülecek” dedi.

Türkiye genelinde yaklaşık 30 ilde motosikletli sağlık ekiplerinin görev yaptığını vurgulayan Tekin, şöyle konuştu:

Bu motosikletli ekipler çok etkin bir müdahale sergiliyorlar. Özellikle Bodrum gibi dar sokağı bulunan bir alanda çok hızlı ve etkin bir hareket kabiliyetine sahipler. Kara ambulansları gelene kadar ilk müdahalede son derece etkin rol oynuyorlar. Biz bu uluslararası organizasyonla hem motosikletli 112 ekiplerinin tanıtımını yapıyor hem de ekiplerimizin motosikleti daha etkin kullanmasını sağlayarak uluslararası deneyim ve tecrübe kazanmalarını istiyoruz.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme