Trabzonspor’da M’bia şoku!

Klüpler
Trabzonspor’un sözleşme imzalatmak için Türkiye’ye getirdiği Kamerunlu oyuncu Stephane M’bia, bugün yapılan görüşmelerin sonunda da istediği imza parasını alamayınca Fransa’ya ...
EMOJİLE

Trabzonspor’un sözleşme imzalatmak için Türkiye’ye getirdiği Kamerunlu oyuncu Stephane M’bia, bugün yapılan görüşmelerin sonunda da istediği imza parasını alamayınca Fransa’ya döndü. Transferle ilgili başkan Hacıosmanoğlu da çarpıcı açıklamalar yaptı.

İngiltere’nin Queens Park Rangers takımının oyuncusu olan ancak kiralık olarak forma giydiği İspanya’nın Sevilla takımında son iki sezon UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu yaşama başarısı gösteren 29 yaşındaki Stephane M’bia, Trabzonspor’la prensip anlaşmasına varınca 10 Haziran’da bu futbolcuyla görüşmelere başlandığına dair borsaya bildirimde bulunuldu. Kamerun milli takımı kampının ardından Çarşamba gecesi Trabzon’a getirilen M’bia, Perşembe günü sağlık kontrolünden geçirildi ve Cuma günü sözleşme imzalanacağı duyuruldu.

Ancak dün sabah Kamerunlu oyuncu ile son pürüzleri görüşmek üzere Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir araya gelen Sportif Direktör Süleyman Hurma, M’bia’nın ileri sürdüğü şartları görünce adeta şok oldu. M’bia’nın daha önce senelik garanti ücretlerine 500’er bin euro olarak eklenmesini kabul ettiği 1.5 milyon euro imza parasını peşin olara istemesi, ayrıca maç başı ücretlerine zam yapılması talebi görüşmelerin önünü tıkadı. Dün akşam saatlerine kadar Trabzon’da süren görüşmelerden sonuç çıkmayınca M’bia ve Süleyman Hurma gece geç saatlerde İstanbul’a gitti. Bugün Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüşmesi beklenen M’bia, hazırlanan protokolü imzalayarak ani bir kararla Fransa’ya döndü. Protokolde, M’bia’nın istediği şartların yer aldığı ve bozulması halinde herhangi bir tazminat maddesi koyulmadığı öğrenildi.

Sportif Direktör Süleyman Hurma’nın, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştükten sonra bordo-mavililerin kesin kararını vereceği, bu karara göre M’bia’nın tekrar Türkiye’ye çağrılabileceği veya transferden vazgeçileceği vurgulandı.

Kamerunlu oyuncunun, sözleşme imzalamak için ön şart olarak belirttiği 1.5 milyon euroluk imza parasını peşin olarak alma isteğinden vazgeçmediği ve paranın hesabına yatırılmaması halinde Türkiye’ye dönmeyeceğini söylediği vurgulandı.

Bu arada M’bia’yı Trabzon’da olduğu süre boyunca arayan bir çok menajerin, kendisini İstanbul takımlarına götürmek üzere teklifte bulunduğu ileri sürüldü. Bu durumun Kamerunlu oyuncunun kafasını karıştırmış olabileceği de vurgulandı.

HACIOSMANOĞLU AÇIKLADI! O SÖZLER

Trabzon yerel basınından Milliyetin 61 Saat kaynaklı  haberinde Mbia’dan vazgeçtiklerini belirten Hacıosmanoğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

“Mbia ile anlaşma yaptık. Ama resmiyete dökmedik. Elden kaçmasın diye dün tesislerde ön protokol yaptık. Fakat orada bir madde vardı. O maddeden oyuncuyu vazgeçiremedik. İmza parası filan sorun değildi. Yıllık 2.6 milyon euro garanti paraya da evet demiş ve imzalamıştık. O maddeden onu vazgeçirebileceğimizi düşündük. O madde de ‘Alacaklarında 15 günden fazla gecikme olursa serbest kalır. Ayrıca her geçen gün için 5000 euro faiz alır’ ifadesi vardı. Dün görüşmeleri bırakıp gitmesin diye kabul etmiş gibi gözüktük. Ancak bugün görüşmelerin başladığını borsaya bildirip resmi adımları başlatınca o maddede esneklik yapmasını ve bu süreyi 45 güne çıkarmasını istedik. Fakat burnundan kıl aldırmadı. Süleyman beyle İstanbul’a geldi. Ben İstanbul’dayım. Süleyman beye ‘onu gönder’ dedim. O da İstanbul’da kendisiyle vedalaştı. Şu an Süleyman beyle kendi ofisimdeyim. Çok daha iyi oyuncular alacağız. Kimse hayal kırıklığı yaşamasın’.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi