Süleyman Hurma’dan gündemi sarsan açıklamalar…

Klüpler
Takım kaptanı Onur Kıvrak’ı kadro dışı bıraktığı için taraftarların tepkisini çeken Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, ağır konuştu. “Takım 5’e bölünmüş. Buradaki hiç kims...
EMOJİLE

Takım kaptanı Onur Kıvrak’ı kadro dışı bıraktığı için taraftarların tepkisini çeken Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, ağır konuştu. “Takım 5’e bölünmüş. Buradaki hiç kimsenin buraya saygısı kalmamış” diyen Hurma, “Ben buraya para çalmaya gelmedim. Ama Trabzonspor camiası diyorsa ‘sen kimsin, otur yerine’, hiç düşünmem giderim” ifadesini kullandı.

Karar.com’un haberine göre Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, UEFA avrupa ligi 3. tur ön eleme ilk maçı sonrası sert ifadeler kullandı.

TRT Spor’a konuşan Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, “Buradaki hiç kimsenin buraya saygısı kalmamış. Buradan 1999’da ayrıldığımda, burası dünyanın en saygın kulüplerinden bir tanesiydi. Bunu mutlaka geri alacağız. Ama Trabzonspor taraftarı bizi istemese, ‘bizim adımıza bir savaş verme’ derse, son 5-6 seneden memnunuz diyorsalarsa yapabilecek bir şey yok. Her an bırakmaya hazırım. Ama kulübü geri getireceksek çok ciddi bir mücadele vermek zorundayız” dedi.

“Yanlış kişiyi dansa kaldırdılar”

Burada en yüksek ego Trabzonspor kulübünündür diyen Hurma, “Takım 5’e bölünmüş. Bir tarafta Fransızca konuşan oyuncular, diğer tarafta Almanca konuşan gurbetçiler. Takım bölünmüş. Herkes buraya saygı göstermeli, herkes işini yapmalı. Herkes kendi yerini düşünmek zorunda. Başkan kendi, sporcu kendi, aşçı kendi yerini düşünmek zorunda. Burada talimatlar yukarıdan aşağıya doğru değil, aşağıdan yukarı doğru veriliyor. Ben bu kulübün kongre üyesiyim. Trabzonspor’a emek vermiş bir kişi olarak söylüyorum; doğru kişi ben değilim, yanlış kişiyi dansa kaldırdılar” ifadelerini kullandı.

“Ben kulübe para çalmaya gelmedim”

“Trabzonspor taraftarına camiasına layık olmak için çalışıyorum” ifadelerini kullanan Hurma şöyle devam etti:

“Trabzonspor camiası diyorsa ‘sen kimsin, otur yerine’, hiç düşünmem giderim. Ben bu kulübe para çalmaya gelmedim, hizmet etmeye geldim.

“Trabzonspor’un üstünden dozer geçmiş”

Trabzonspor’da üç ay daha fazla çalışıp para almak niyetinde değilim. Ben çalıştığım her yerde uzun süre çalıştım, hiçbir yerde bir kaç günlüğüne çalışmadım. Ama kulübün üstünden dozer geçmiş. Çok net söylüyorum, bu dozerin geçişini görmemişsek, görmekte zorluk yaşıyorsak bir şey diyemem. Hiç kimsenin egosu Trabzonspor’un üstünde olamaz. Bazı şeyler de var onları açıklayacağım, ben de saf değilim. Trabzonspor taraftarı çok ağır ithamlarda bulundular. Telefonumu kapatmak zorunda kaldım. Biz bin aileysek ben de onların bir çocuğuyum. Aile fertleri arasında uygunsuz sözler olmaz.”

“Ben buraya sportif direktör gibi geldim”

Yaşanan olaylardan sonra Trabzonspor taraftarı ve camiası ile eski tanıdığı başkanların sustuğunu kaydeden Hurma, “Hemen gidebilirim, bugüne kadar verdiğim emek de helal olsun. Hayatımın hiçbir bölümünde 2 ay daha fazla çalışmak içinu ğraşmadım. Ben buraya sportif direktör gibi geldim, sportif direktör gibi çalışacağım. Türkiye’de sportif direktör gibi çalışan 2-3 kişiden biriyim ve bu mesleğe saygınlık kazandırdım” diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi