Orman: Taraftarımıza yalan söyledik!

Klüpler
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, belediye tarafından bir bölümü mühürlenen Vodafone Arena inşaatı ve transfer başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin açıklamalar yaptı. Haber 7’nin Lig TV k...
EMOJİLE

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, belediye tarafından bir bölümü mühürlenen Vodafone Arena inşaatı ve transfer başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin açıklamalar yaptı.

Haber 7’nin Lig TV kaynaklı haberine göre burası zor bir lokasyon. Türkiye’de bizim stadyumumuz dışında 28 stadyum inşaatı daha var ama en çok burası konuşuluyor. Bilgi kirliliği oluyor. Bir sıkıntı var yok diyemem. Sıkıntıda Eski Açık kısmında. Kadir Ağabey ile bir buluşup konuşmamız lazım. Ona da yanlış bilgiler aktarılıyor. Seçim nedeniyle çok yoğunlar ama kısa sürede Kadir Ağabeyle görüşüp sıkıntıyı çözeceğiz.

“CUMHURBAŞKANIMIZ OLMASA BURASI OLMAZDI”

İlk günden beri söylüyorum, o dönemki Başbakan şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı burası olamazdı. Ayrıca zihnimizi tazeleyelim. Gezi olayları oldu buradan inşaattan iş makinelerı alındı Başbakanlığa gitmeye kalktılar. Cumhurbaşkanımız bize hep destek verdi.

BİZE VERİLEN LİMİTİN BİRAZ ÜSTÜNE ÇIKIYORUZ

Bu çatıdan suyun akabilmesi için bir eğim olması lazım. O eğim için tam merkez noktada biraz üstüne çıkıyoruz bize verilen limitin. Ama bir kaç santimlik bir çıkma, 40 santimlik yükseklik oluştu. Zaten görüyorsunuz inşaatın çalışması devam ediyor.

Burada en önemli iş kaba inşaatın bitmesiydi. Çatıyı monte ettikten sonra saha zeminin hazırlıkları başlanacak. Eylül’ün 20’si gibi stadyumu açmayı planlıyoruz. 2015-2016 sezonunun ilk 3 maçı için deplasmanda oynama başvurusu yapacağız.

“TARAFTARA BEYAZ YALAN SÖYLEDİK”

Stadınız açılışı konusunda taraftarımıza beyaz yalan söyledik. 400-500 milyon borç ödedik biz. Kaynak yaratmaya çalıştık, transferler yaptık çarkı döndürmemiz gerekiyordu.

Bizim bu stadyuma dönmemiz lazım. Artık Beşiktaşlılar sıkıldı ben daha fazla sıkıldım. Biz 100 milyon dolar civarında bir paraya bitireceğiz. İlk planlarımızda 80 milyon dolardı ancak biliyorsunuz zeminde daha fazla aşağı inmemiz gerekti. Bu maliyeti arttırdı.

Spor Toto’dan tesis yardımı gelmedi. Biz kendi kaynaklarımızla yapıyoruz stadyumu; loca satıyoruz isim hakkını satıyoruz.

CHELSEA, BARCELONA VE BAYERN İLE 4’LÜ TURNUVA

Açılış için planlarımız var. Biliyorsunuz bizim sponsorumuz Barcelona. Benim de Chelsea ile kişisel ilişkilerim iyi. Bayern Münih de var… Bizim planımız Chelsea, Barcelona ve Bayern Münih ile bir 4’lü turnuva yapmayı planlıyoruz. Ayrıca burada moda merkezi olacak, gösteri ve konser açılışları olacak. İstanbullular için çekim merkezi olacak. Sadece maç günleri değil her gün hizmet verecek bir kompleks olacak.

LUCESCU AÇIKLAMASI

Lucescu ile aramızda çok özel bir ilişki var. Teklifte bulundum. Lucescu Türkiye’ye gelse Beşiktaş’tan başka takım çalıştırmaz. Bunu kendisi söyledi.. 11-12 senedir bir takımın başında. O ülkede kendi sahasında maç yapamıyor, ülke karışık ve bırakıp gelmek istemiyor. Biz ona kendisinden haber beklediğimizi söyledik. Kupa finalleri var. Beşiktaş kimsenin gelip gelmeyeceğini bekleyecek bir kulüp değildir. Beşiktaş araç değil amaç olur…

“ŞENOL GÜNEŞ PRENSİPLİ HOCA”

Şenol Güneş’i çocukluğumdan beri tanıyorum. Final maçına çıkyıor onu tanıyan birisi bu teklifi götürseniz bile konuşmaz. O prensipte bir insan kabul etmez yani ben de öyle bir şey yapmam. Bursaspor bizim dost camiamız yani adamların ligleri bitmemiş bize yakışır mı böyle bir teklif götürmek. Biz yapmayız.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme