Hacıosmanoğlu’na ağır ceza

Klüpler
Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre Hacıosmanoğlu’na, sportmenliğe aykırı iki açıklaması nedeniyle 60’ar gün, Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hakemi Bülent Yıldırım’ı...
EMOJİLE

Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre Hacıosmanoğlu’na, sportmenliğe aykırı iki açıklaması nedeniyle 60’ar gün, Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hakemi Bülent Yıldırım’ı telefonla araması nedeniyle de 60 gün olmak üzere, toplam 180 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Açıklamaları nedeniyle 40’ar bin, hakemi araması nedeniyle de 130 bin lira ceza kesilen Hacıosmanoğlu, hak mahrumiyeti cezasının yanı sıra toplamda 210 bin lira da para cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Kurul ayrıca, sportmenliğe aykırı açıklamaları ve hareketleri nedeniyle, Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinden Yakup Aslan’a 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin lira para, Ali Uzunay’a da 28 gün hak mahrumiyeti ve 34 bin lira para cezası verdi.

Trabzonspor Kulübü de internet sitesindeki sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle 150 bin lirayla cezalandırıldı.

Trabzonspor Kulübü’nden açıklama

Trabzonspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’in katıldığı bir televizyon programında, Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu hakkındaki konuşması üzerine internet sitesinden açıklama yaptı.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan ve “Ey Türk futbolunun patronu Demirören…” şeklinde başlayan açıklamada, “Siz değil misiniz, ‘Ben kurullarıma karışmam, onlar bağımsızdır. Kendi kararlarını kendi verir’ diyen. Kurulları daha yargı aşamasındayken, federasyon talimatlarına göre hakemleri aramanın bir suç olmadığı ortadayken, ‘ Trabzonspor Başkanıİbrahim Hacıosmanoğlu kesin ceza alacaktır’ demekle neyi kastediyorsunuz?” ifadelerine yer verildi.

“Demek ki federasyonun kurullarında hukuk diye bir şey yok” denilen açıklamada, “Kendisinin de itiraf ettiği gibi kararlar farklı şekilde alınıyor. Biz bunu biliyorduk, kendisi de bu durumu kamuoyuna açıkladığı için teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulunuldu.

Bordo-mavili kulübün açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Sayın Yıldırım Demirören, sadece dişinin bize geçtiğini sanıyor ama ne yazık ki bizim vücudumuzda dişin geçeceği kadar et kalmadı. Bizim kemiklerimize değecek diş de ancak kırılır. Malum kulübün avukatlarının 6222 sayılı yasanın hakkımda uygulanmasına yönelik şikayette bulunma hazırlığında olduğu basında yer almaktadır. Düşünün ki bir ülkenin federasyon başkanı onların avukatlarıyla birlikte hareket ediyormuş ve savcıları göreve çağırıyor. Ne kadar ortak noktaları var ve ne güzel uyuşuyorlar. Yıldırım Demirören bilmelidir ki devletin savcıları aylarca, gece gündüz çalışıp Türk futbolunu temizleme adına pislikleri ortaya çıkarmıştır. Ancak Demirören, ortaya çıkan bu pislikleri örtbas etme çabası içine girmiştir.”

Demirören’in söz konusu programdaki bir soruya, “Biz Türk futbolunu hasar almadan kurtardık” cevabını verdiğine vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bunu diyecek kadar da yine aynı malum şahıslarla birlikte hareket ettiğini göstermiştir. Unutulmamalıdır ki bir Trabzonlu olarak, Trabzonspor sevdalısı olarak Trabzonspor’un menfaatleri doğrultusunda bugüne kadar söylediğimiz her söz ve eylemde olduğu gibi bundan sonra ki söylem ve eylemlerimizin de bedeli ne olursa olsun bunun karşısındaki cezayı şeref madalyası olarak bir ömür boyu boynumuzda taşıyacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

PFDK’nın Hacıosmanoğlu hakkındaki kararı

Öte yandan, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), 180 gün hak mahrumiyeti ve 210 bin lira para cezası vermesine ilişkin AA muhabirine, söz konusu cezayla ilgili gerekçeli kararı gördükten sonra gereken açıklamayı yapacağını söyledi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi