Klüpler

Gurur Tablosu!

Diyarbakırlı kardeşlerin elde ettikleri başarı gururlandırdı. Dünya üçüncülüğü bulunan 18 yaşındaki Diyarbakır Sur Belediyesinin milli sporcusu Berivan Ay’ın 70, Türkiye Şampiyonası bulunan 16 yaşındaki Cengiz Ay’ın ise 35 madalyası bulunuyor…

Gurur Tablosu!

Diyarbakırlı kardeşlerin elde ettikleri başarı gururlandırdı. Dünya üçüncülüğü bulunan 18 yaşındaki Diyarbakır Sur Belediyesinin milli sporcusu Berivan Ay’ın 70, Türkiye Şampiyonası bulunan 16 yaşındaki Cengiz Ay’ın ise 35 madalyası bulunuyor.

Türkiye ve Dünya’da katıldığı şampiyonlarda büyük başarı elde eden Diyarbakırlı kardeşler maddi imkansızlıklara rağmen mahalle arasında bulunan bir salonda hazırlık yapıyor. Başarılı kardeşlerin babaları ise aynı zamanda hakem. Müsabakalarda çocuklarının haksızlığa uğramaması için hakemlik yapan sağlık memuru olan Baba Metin Ay, çocukları ile birlikte başarıdan başarıya koşuyor. Aile boyu yarışmalara hazırlanan Berivan Ay’ın 70, kardeşi Cengiz Ay’ın ise 35 madalyası bulunuyor.

"HEDEFİM 2012’DE DERECE ALABİLMEK"
Diyarbakır’ın tehlikeli sokaklarında erkeklerin küfürleri ve tacizlerinden korunmak için 8 yaşından beri Kick-Boks yapan milli sporcu Berivan Ay, "10 yıldır bu sporla uğraşıyorum. Önüme koyduğum hedeflerin birçoğunu başardım. Türkiye şampiyonluğu, Avrupa 5’inciliği, Dünya 3’üncülüğü ve uluslar arası müsabakalarda 3’üncülüğü elde ettim. Şimdi ki hedefim 2012 olimpiyatlarına katılıp derece alabilmek. Kendimize karşı özgüvenim arttı ve kendimi daha iyi savunuyorum. Spora başlayıp böylesi başarılar elde ettiğin zaman herkesi sana bakış açısı değişiyor. Özellikle Diyarbakırlı olduğun zaman kimileri kızların ne işi var diyorlar. Ama ben genelde olumlu tepkiler aldım. Aldığım olumsuz tepkileri göz ardı ettim. Bu bir savunma sporudur bayanları teşvik ediyorum. Biz sadece maddi değil manevi destek istiyoruz. Ama ne olursa olsun, hedefimde olimpiyat şampiyonasında başarı elde etmek" diye konuştu.

Cengiz Ay, "10 yıldır tekvadoyla uğraşıyorum. İki kez Türkiye şampiyonu oldum. Bu başarı sadece benim değil, ailemin ve hocamın desteği çok büyük. Benim hedefimde Dünya şampiyonluğu var hedefime adım adım ulaşmaya çalışıyorum" diye konuştu.

ÇOCUKLARI İÇİN HAKEM OLDU
Spor camiasında hakemlerin haksız kararlar verdiğini bu nedenle çocuklarının haksızlığa uğraması için hakem olmaya karar veren sağlık memuru baba Metin Ay, "Ben çocuklarımı kendilerini daha iyi savunsunlar diye, spora başlamalarını istedim. Ama ilk başlarda babam torunlarım zarar görür diye karşı çıktı. Ben babamı tekvando ve Kick-Boksun bir savunma sporu olduğu söyledim ve ikna ettim. Yaklaşık 10 yıldır bu sporu yapıyorlar. Çoğu kez kendi imkanlarım çocuklarıma bu sporu yaptırdım. Ben zaten sağlık memuruyum, müsabakalarda hakemler haksız karar verdiği için olduğundan ve çocuklarıma hataları daha iyi öğretebilmek için hakem oldum" diye konuştu.

AHT
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL