Bursaspor’da Karaman dönemi…

Klüpler
  Bursaspor, Ertuğrul Sağlam’ın istifasının ardından teknik direktörlük koltuğuna Hikmet Karaman’ı getirdi. Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının so...
EMOJİLE

 

Bursaspor, Ertuğrul Sağlam’ın istifasının ardından teknik direktörlük koltuğuna Hikmet Karaman’ı getirdi. Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Karaman, "Başarı sunmak için geldik. Ben dersime iyi çalışırım" dedi.

Ertuğrul Sağlam’ın istifasının ardından teknik direktör arayışlarına giren Bursaspor, Gaziantepspor kulübünün sözleşmesini feshettiği Teknik Direktör Hikmet Karaman ile 2,5 yıllık anlaşma sağladı. Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine yönetim kurulu üyeleri Recep Bölükbaşı, Selçuk Eren, Erkan Kamat ile Hikmet Karaman’ın yardımcıları katıldı.

RECEP BÖLÜKBAŞI: "TEK BURSASPOR VAR"

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Recpe Bölükbaşı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kısa süre önce teknik direktörümüz görevinden istifa etti. Yapılan çalışmalar sonrasında 2,5 yıl olmak üzere yeni hocamız Hikmet Karaman ve ekibi oldu. Bursasporumuza hoş geldiniz diyoruz. Bir süreç yaşandı. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Hikmet hocamızı göreve getirdik. Tanıdığımız bir hoca. Süper Lig’de deneyimli. Hırsına, taktiklerine. Anlayışına hayran kaldığımız bir hocamız. İyi bir konumdayız. Bu konumu daha da ileriye götürecektir. Bizleri başarıdan başarıya koşturacak bir ekiple anlaştığımızı düşünüyoruz. Öncelikle taraftarımızın, camiamızın bizlere sabır göstermesini, bu süreç içerisinde bizi desteklemelerini arzu ediyoruz. Tek Bursaspor var. Eski menajerimiz yerine de Süha Sidal’ı davet ettik ve anlaştık. Bundan sonra görev yapacak."

"GÖREV YAPARKEN GÖRÜŞMEDİK"

Gaziantepspor’un tepkisini değerlendiren Bölükbaşı, "Bu transferi yaparken bizim B planımız yoktu. Bursaspor’da işler durmaz. Biz tabi ki arayış içinde olacaktık. Başkanımız verdiği demeçlerde de mesuliyeti benim dedi. Bunu yaparken de Bursaspor’un menfaatlerini en üstte tuttuk. Sonuçta daha önceden Gaziantepspor’un yaptığı açıklamalara karşılık vermiştik. Ancak Hikmet bey orada görev yaparken kesinlikle kimse görüşmedi. Teklif de yapılmadı. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak başkanımız daha sonra yaptığı açıklamada görevde olan antrenöre teklif yapmam, görev yapmayan herkese de teklif yaparım demişti. İstifa ettikten sonra kendisiyle görüşüldü. Kulüpler arası gerginlik arzusunda değiliz. Bu gibi şeyler hoş değil. Biz etiksizlik yapmadık." diye konuştu.

HİKMET KARAMAN: "BAŞARILAR SUNMAK İÇİN GELDİK"

Bursaspor’un yeni teknik direktörü Hikmet Karaman Bursaspor Başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür ederek başladığı açıklamada, "Bize güven duydukları için. Ertuğrul hoca ve teknik ekibine de Bursaspor’da göstermiş olduğu başarılar şampiyonluk ve ondan sonrasında verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Camiamız için hayırlı olsun. Hedefleri olan bir takıma geldik. Bursa futbol şehri. Hem taraftarıyla, hem de medya ordusuyla. Şampiyon olmuş, şampiyonlar liginde boy göstermiş bir takım. Amacımız teslim aldığımız bayrağı en iyi şekilde değerlendirip üzerine çıkmak. İşimizin kolay olmadığının farkındayız. Geçmiş dönemlerde çok farklı koşullarda mücadele etmesini bilip başarılı bir şekilde çıktık. Elimizde deneyimli bir kadro var. Bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz. Şehre ve taraftarlara başarılar sunmak istiyoruz" dedi.

"FUTBOLDA KAZANACAKSIN"

"Futbolda başarı var. Futbolda kazanacaksın" diyen Karaman, "Futbolda kaybettiğin zaman tepkiler vardır. Ertuğrul hoca da Bursaspor’a gelmeden önce Beşiktaş teknik direktörüydü. Ama büyük bir sevgi bağı oluşturarak kendisini alkışlatarak gitti. Biz de bunu yapacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

"BURSASPOR İLE GÖREV YAPTIĞIM SÜRE İÇİNDE GÖRÜŞMEDİM"

Gaziantepspor Kulübü’nün yaptığı açıklamaları değerlendiren Karaman şöyle konuştu:

"Kamuoyunun merak ettiği önemli bir konu. Gerçekleri de benim ağzımdan duymaları her iki kulübün de menfaatine. Gaziantepspor’da görev aldığım süre içinde Bursaspor’dan hiç kimse beni aramadı. Benim devre arasından beri süre gelen sıkıntılarımız vardı. Bunların sonrasında kulüpten benim isteklerim vardı. Bu isteklerim gerçekleşmezse tek taraflı feshedeceğimi bildirdim. Biz ayrılmış değildik. Antrenmana çıkacağımız an, Gaziantepspor kulübü bizim sözleşmemizi feshetti. Biz kulübü terketmedik. Yazıyı da federasyona Trabzonspor amçı öncesi tarihli göndermişler. Böyle bir olaydan sonra gelişen bir oluşum oldu. Ben profesyonel bir insanım. Bu ülkede yapmak istediğim çok şeyler var. Bunu sözle değil zaman içinde hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

"MAÇ KAZANDIKTAN SONRA RAYINA OTURUR"

Ligde Anadolu takımlarının avantajlı olduğunu ifade eden Karaman, "Galatasaray 16 puan kaybetmiş. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin farklı transferleri var. Bunu görmekle birlikte inanılmaz puan kayıpları da var. Bu Anadolu takımları için avantajdır. Bursaspor bu konuda son derece deneyimlidir. Maç kazandıktan sonra da bir çok şeyin rayına oturacağına inanıyorum. Maç kazandıkça kafamda çok farklı ses getirecek projeler var. Sistemi futbolcular yaratır. Rakibin oyun arkadaşı karşısında değişiklik olabilir. Önemli olan takım balansını sağlayabilmek. Bu yıl yukarıları zorlamalıyız.Ben dersime iyi çalışırım" dedi.

"ÖNCE ÇALIŞMAMIZ LAZIM"

Bir gazetecinin, "Şampiyon olmuş bir camiayı heyecanlandıracak hedef olarak ne gösterebilirsiniz?" sorusuna Karaman, "Ben de Galatasaray’da yardımcı antrenörken şampiyonlar liginde oynadık. Konuşmaya gerek yok. Önce çalışmamız lazım. Ligin havasını iyi koklayıp belli bir yere gelmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu./ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme