Yobo’nun Tek Şartı Şampiyonlar Ligi

Yusuf Kobal’ın haberi

Fenerbahçe geçen sezon kiralık olarak oynattığı Nijeryalı futbolcuyu Everton’dan transfer etmek için kolları sıvarken, Yobo’nun, “Şampiyonlar Ligi yoksa, ben de yokum” dediği, yöneticilerin güvence vermesi üzerine pazarlıkların başladığı öğrenildi

Fenerbahçe, Yobo’nun bonservisini alabilmek için Everton Kulübü ile yeniden temaslara başlarken, Nijeryalı oyuncu da sarı-lacivertli yöneticilere Şampiyonlar Ligi’ni şart koştu.

Uzun zamandır şike soruşturması nedeniyle Türkiye’ye dönme konusunda kararsızlık yaşayan ancak sarı-lacivertli yönetimle yeniden pazarlıklara başlayan Yobo’nun “Benim en büyük hayalim Şampiyonlar Ligi’nde oynayabilmek. Eğer Fenerbahçe küme düşme cezası almaz ve Avrupa’da mücadele etme hakkını kaybetmezse dönmeye hazırım. Bunun için her türlü fedakarlığı da yaparım” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Everton pazarlıkları hızlandıran ve Nijeryalı oyuncunun bonservis ücretini indirebilmek için büyük uğraş veren yöneticilerin, Yobo ile yaptıkları görüşmede, “Bizim korkumuz yok. 9 Eylül’de Süper Lig Fenerbahçe ile başlayacak. Buna inanıyoruz” dedikleri belirtildi.

Fenerbahçe’nin yaşadığı sürecin kendisini çok üzdüğünü ancak Türkiye’ye olan sevgisinden hiçbir şey kaybetmediğini dile getiren Yobo’nun “Karar en geç bir hafta içinde belli olur. Eğer bir aksilik yaşanırsa bu transferi askıya alırız” sözleriyle ikna edildiği bildirildi.

Milliyet