Yattara Real Madrid yolunda!

İspanyol spor gazetesi Marca, Real Madrid Kulübü’nün ara transfer döneminin kapanmasına az bir zaman kala Trabzonspor’dan İbrahim Yattara’yı transfer edebileceğini, kararın yarın verileceğini iddia etti. 

“Sürpriz transfer Yattara olabilir” başlığını atan Marca, Real Madrid takımının teknik direktörü Juande Ramos’un istediği ileriye dönük sağ kanat oyuncusunun Yattara olabileceğini savundu.

Real Madrid’in Yattara’nın transfer edilmesi için Trabzonspor’a 1.5 milyon Euro bonservis bedeli teklif ettiği söylenirken, Gineli futbolcuya da övgüler yağdırıldı.

İspanyol gazetesi, Yattara için, “mevkisinde mükemmel, top virtüözü” derken, görmek isteyenlerin internette youtube kanalından 28 yaşındaki Yattara’nın neler yapabileceğini izleyebilecekleri kaydedildi.

Yattara’nın gol kapasitesinin yüksek olmadığı, ancak kanatlardan çok iyi bir şekilde içeriye kadar girdiği vurgulanarak, “Ancak İspanyol ligine göre daha düşük seviyeli bir ligde oynuyor. Belki İspanya’ya gelirse La Liga’ya da gösteri ve farklılık getirebilir” denildi.