Uygun: Oynadığımız futbolla takdir toplamak istiyoruz

Futbol
Süper Lig ekiplerinden Osmanlıspor’un teknik direktörü Bülent Uygun, ‘Maçların sonucu ne olursa olsun rakibi tarafından alkışlanan, oynadığı futbolla takdir toplayan bir takım olma hüviyet...
EMOJİLE

Süper Lig ekiplerinden Osmanlıspor’un teknik direktörü Bülent Uygun, ‘Maçların sonucu ne olursa olsun rakibi tarafından alkışlanan, oynadığı futbolla takdir toplayan bir takım olma hüviyeti için var gücümüzle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.’ dedi.

Kızılcahamam’da kamp yapan başkent ekibinde teknik direktör Uygun ile mor-sarılı futbolcular Numan Çürüksu, Muhammed Bayır ve Serdar Gürler, yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Kaza ve belalardan uzak, çekişmeli, zevkli bir sezon dileyen Uygun, ‘Her sezon daha da zor geçen bir lig yaşıyoruz. Artık ekonomik anlamda yukarılara giden ve yapı itibarıyla dünya futbolunda yavaş yavaş yükselen bir Türk futbolu var.’ ifadelerini kullandı.

Uygun, başkent temsilcisinin İlhan Cavcav Sezonu’ndaki hedefiyle ilgili ise şunları söyledi:

‘Osmanlıspor geçen sezonu 13. sırada bitirmiş olmasına rağmen, Mustafa Reşit Akçay hocamızla Avrupa’da yakaladığımız başarıyla beklentilerin daha da üst sıralara çıktığının bilincindeyiz. Takım halinde öncelikle futbolun bireysel yeteneklerini sergileyen, istekli, kazanmaya odaklanmış, yüreğiyle sahada savaşan, maçların sonucu ne olursa olsun rakibi tarafından alkışlanan, oynadığı futbolla takdir toplayan bir takım olma hüviyeti için var gücümüzle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.’

‘İnananlar, inandıklarını başarmıştır.’ diyen Uygun, ‘İnşallah, bizler de hayallerimizi gerçekleştirip, hedeflerimize ulaşacağımız bir sezonu en güzel şekilde tamamlar, yönetimimiz ve taraftarlarımızla hep beraber bu sevince ortak oluruz.’ temennisinde bulundu.

Takım kaptanı Numan Çürüksu da yeni sezonun bütün takımlara hayırlı olmasını dileyerek, ‘Tüm futbolseverler için umarım keyifli bir sezon olur. Önceki yıllarda olduğu gibi lige en iyi şekilde hazırlanıp, sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.’ değerlendirmesini yaptı.