Süper Kupa Sahibini Buldu..

Futbol
Normal süresi 1-1 biten maç uzatmalara gitti. Uzatmalarda da eşitliğin bozulmamasıyla beraber seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucunda maçı 6-5  kazanan Akhisar 2018 ...
EMOJİLE

Normal süresi 1-1 biten maç uzatmalara gitti. Uzatmalarda da eşitliğin bozulmamasıyla beraber seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucunda maçı 6-5  kazanan Akhisar 2018 Türkiye Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Cüneyt Çakır’ın yönettiği maç Konya’da oynandı. Maça hızlı başlayan Akhisar oldu. Maçın henüz 5. dakikasında Yevhen Seleznyov’un attığı golle öne geçen Akhisar, ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı.

Maçın 2. yarısı ise karşılıklı ataklarla geçildi. Dakikalar 79. u gösterdiğinde ise Eren Derdiyok’un ayağından gelen golle maça eşitlik geldi ve normal süre 1-1 berabere olarak tamamlandı.

Uzatmalara giden maçta eşitlik gene bozulmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları neticesinde üstünlük sağlayan Akhisar 6-5 kazanarak 2018 Türkiye Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Özellikle sezon başı olan maçta oyuncuların çok yorgun olduğu gözlendi. Ve ilk kez VAR uygulaması Türkiye’de 1 resmi maçta uygulanmış oldu.