Ozan Kabak’ın transferinde flaş detay

Futbol
Galatasaray’da Ozan Kabak, 12 milyon euro karşılığında Bundesliga ekibi Stuttgart’a transfer oldu. Galatasaray’dan dün yapılan açıklamada “Profesyonel Futbolcumuz Ozan Muh...
EMOJİLE

Galatasaray’da Ozan Kabak, 12 milyon euro karşılığında Bundesliga ekibi Stuttgart’a transfer oldu. Galatasaray’dan dün yapılan açıklamada “Profesyonel Futbolcumuz Ozan Muhammed Kabak’ın transferi hakkında VfB Stuttgart 1893 AG Kulübü ile resmi görüşmelere başlanmıştır.” ifadeleri kullanılmıştı.

Ozan Kabak’ın Stuttgart’a resmi imzayı atması beklenirken Almanlardan bomba bir iddia geldi. Kicker dergisi, genç stoperin kontratındaki detaylara ulaştı.  Ozan’ın Stuttgart’tan ayrılması hâlinde transfer önceliğini elinde bulunduran kulüp Bayern Münih olacak. Haberde Ozan’ın sözleşmesinde bulunduğu öne sürülen söz konusu maddenin geçmişte Serge Gnabry’nin Arsenal’dan Werder Bremen’e transferinde de uygulandığı hatırlatıldı. Gnabry, Bremen’den ayrıldıktan sonra Bayern’in yolunu tutmuş ve iki hafta sonra da Hoffenheim’a kiralanmıştı. Söz konusu madde uyarınca Bayern’in Ozan’ı reddetme hakkı da bulunuyor.