İşte Şampiyonluğu Getiren Penaltı

Süper ligi şampiyon tamamlayan Fenerbahçe’de herkesin bu başarıda payı vardı. Sezon boyunca çok az forma giyen yedek kaleci Mert Günok’un da kritik Trabzon maçında kurtardığı penaltı sarı lacivertlilere şampiyonluğun yolunu açtı.

Fenerbahçe gol averajıyla Trabzonspor’u geçerken ikili averajda Trabzonspor’u geride bırakan an Trabzon’da oldu. Trabzonspor Fenerbahçe maçında kaleci Volkan’ın sakatlığında kaleyi koruyan yedek kaleci Mert kurtardığı penaltıyla skorun 3-2’de kalmasını sağlamış ve ikili averajda Fenerbahçe’yi öne geçiren an olarak tarihe geçmişti. Fenerbahçe Kadıköy’de Trabzonspor’u 2-0 yenmişti

MERT: GÖREVİMİ YAPTIM

Fenerbahçe’nin genç kalecisi Mert Günok, şampiyonluğa ulaştıkları için çok mutlu olduğunu, sezonun ilk yarısındaki Trabzonspor maçında kurtardığı penaltı için de, bunun görevi olduğunu söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Mert Günok, "Penaltı kurtardığım Trabzonspor maçının ardından o kurtarışım dönüm noktası gibi söylemler vardı. Belki kırılma anı o oldu. Ben her Fenerbahçe futbolcusu gibi görevimi yaptım. Bu görevimi başarıyla yerime getirdiğim için çok mutluyum. Sezonun ikinci yarısı attığımız her gol kırılma anıydı" diye konuştu.

Zaman