Hollanda öncesi son sınav

014 Dünya Kupası Elemeleri öncesinde son hazırlık karşılaşmasında Ernst Happel Stadı’nda milli takımımız Avusturya ile kozlarını paylaşıyor. Türkiye saati ile 21:30’da başlayacak olan mücadelede Slovakya Futbol Federasyonu’ndan Ján Valášek karşılaşmanın orta hakemliğini yaparken Valášek’in yardımcılıklarını Miroslav Benko ve Erik Weiss üstlenecek. Kanaltürk televizyonundan canlı olarak yayınlanacak olan mücadeleyi dilerseniz Sporx Canlı Anlatım Servisi’nden an be an takip edebilirsiniz.

AVCI BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Hollanda ile oynanacak kritik mücadele öncesindeki son hazırlık şansı olan Avusturya maçına büyük önem veriyor. Başarılı teknik adam takım olgusunu tekrarlamak ve iyi bir sonuç almak için sahaya çıkacaklarını belirtirken Avusturya’nın Hollanda’ya denk bir rakip olmadığını ancak Avusturya futbolunun da son yıllarda gelişim kaydettiğini bildirdi.

MUHTEMEL 11’İMİZ

A Milli Futbol Takımımızın sahaya şu 11 ile çıkması bekleniyor;

Cenk
Semih
Bekir
Egemen
Ömer
Hamit
Emre
Selçuk
Arda
Sercan
Umut

KERİM FREI’IN DURUMU MAÇ SAATİNDE BELLİ OLACAK

Milli takım kampına ilk kez çağırılan Kerim Frei’ın durumu belirsizliğini koruyor. Teknik direktörümüz Abdullah Avcı düzenlenen basın toplantısında oyuncunun sakatlığının sürdüğünü belirtirken Frei’ın Çarşamba günü kadroya dahil olup olmayacağı maç saatinde belli olacak.

"VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ"

Maçtan önce düzenlenen basın toplantısına katılan golcü futbolcu Umut Bulut,  Fransa günlerinin kendisine özgüven anlamında çok şey kattığını belirtirken Dünya Kupası’na katılmak için var güçleriyle çalıştıklarını ve Avusturya maçına çok ciddi yaklaştıklarını söyledi. Umut, Avusturya karşısında kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarının da altını çizdi.

sporx