Futbol

Galacticos 3. Lig Takımına Elendi!

Real Madrid’in kalecisi İker Casillas, Kral Kupası’nda 3. Lig takımı Alcorcon’a elenmeleriyle ilgili ”Yaşananlar Spielberg’e senaryo olur” yakıştırmasında bulundu. Real Madrid’de Alcorcon’a elenmenin ardından ”deprem” olduğu ve ‘‘kupadan elenmenin faturasının..

Galacticos 3. Lig Takımına Elendi!

Real Madrid’in kalecisi İker Casillas, Kral Kupası’nda 3. Lig takımı Alcorcon’a elenmeleriyle ilgili ”Yaşananlar Spielberg’e senaryo olur” yakıştırmasında bulundu.

Real Madrid’de Alcorcon’a elenmenin ardından ”deprem” olduğu ve ‘‘kupadan elenmenin faturasının birine kesilmesi gerektiğini” savunan İspanyol basınına cevap veren Casillas, takımdaki mevcut durumun, korku filmleriyle ünlü yönetmen Steven Spielberg‘e bir senaryo olabileceğini söyledi.

İspanya’nın 14 Kasım’da Arjantin ile oynayacağı özel maçta 100. kez milli formayı giyecek olamasıyla ilgili yapılan bir tanıtıma katılan Casillas, ”Bunlar olan şeyler ve Spielberg’e senaryo olmaya yarar. Kral Kupası, tarihte birçok kazalara gebe olmuştur. Dün olanlar da büyük bir kazaydı” şeklinde konuştu.

İspanya’da birçok 1. Lig takımında olduğu gibi Real Madrid’de de Kral Kupası maçlarında 2. kaleciler oynatıldığından Alcorcon maçlarında kadroda yer almayan Casillas, takımda hiçbir futbolcunun 3. Lig takımına elenmek diye bir şey düşünemeyeceğini ifade etti.

Real Madrid’in diğer bir futbolcusu Raul ise açıklamasında Alcorcon’a elenmenin ”bir başarısızlık” olduğunu kabul ederek, ”takımda uyum sürecinin çok uzun sürmesinden” yakındı.

Öte yandan Sergio Ramos’un Alcorcon maçının kadrosuna alınmamasının arkasında teknik bir hata olduğu ortaya çıktı. Ligdeki Atletico Madrid maçında kırmızı kart gören Ramos’un Alcorcon maçında oynayamayacağını düşünen teknik direktör Pellegrini’nin İspanyol futbolcuyu kadroya almadığı belirtilirken, İspanyol basını Ramos‘a maç cezası verilmediği ve bunun spor direktörü Jorge Valdano tarafından Pellegrini’ye geç iletildiğini yazdı. Ramos ise konunun tamamen kulüp yönetimi ve teknik heyeti ilgilendirdiğini, kadroda ismini görmeyince hiç kimseyle konuşma gereği duymadığını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL