G.Saray’dan Fener’e ‘süper’ tepki

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki ipler her gün yeni bir açıklamayla biraz daha gerilirken, 12 Ağustos’ta Erzurum’da oynanacak Süper Kupa maçı öncesi tansiyonun bir hayli yükselmesi endişeleri de artırdı.

Başkan Ünal Aysal’ın özellikle Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve daha sonra yönetim kurulunun sert mesajları nedeniyle Erzurum’a gidip, gitmeme konusunu gözden geçirdiği öğrenildi. Aysal’ın dev maça gitmeme kararı aldığı belirlendi. Ha,tta Erzurum Ticaret Odası’ndan yapılan iftar davetine de bu yüzden henüz yanıt verilmediği vurgulandı. Tatilini sürdüren Ünal Aysal, Milliyet’in konuyla ilgili sorusuna ise "Henüz kimlerin gideceğine karar vermedik" yanıtını verdi. Ancak Aysal’ın tartışma ortamına çekilmekten büyük rahatsızlık duyduğu ve bu nedenle Süper Kupa maçında sarı-kırmızılı kulübün 2. Başkan seviyesinde temsil edileceği kaydedildi. Kulüpte dün yapılması gerekirken yarına ertelenen yönetim kurulu toplantısında Ünal Aysal’ın bu kararını duyuracağı ifade edildi.

Rezervasyon yaptırdı
Galatasaray’ın 3 Temmuz sürecinde sözcülüğüne soyunan ve özellikle Fenerbahçe camiasının tepkisini çeken Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk’ün ise uçak rezervasyonunu yaptırdığı ve Erzurum’a gideceği bildidildi.

Bir yıllık cezaevi döneminin ardından serbest kalan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da Erzurum’daki finali tribünden izlemesi bekleniyor. İki kulüp arasındaki demeç savaşının ardından Yeni Erzurum Stadı’nın özellikle protokol tribününde ortaya çıkacak fotoğraf şimdiden merakla bekleniyor.

ahaber.com