Bursaspor ‘İnönü Stadı’ Dedi!

Futbol
İbrahim Yazıcı, Şampiyonlar Ligi maçlarını Bursa Atatürk Stadı’nda oynamak istiyoruz ama inşaatı yetişmezse İnönü Stadı’nı düşünüyoruz dedi… Devler Ligi maçlarımızı İnönü’de oy...
EMOJİLE

İbrahim Yazıcı, Şampiyonlar Ligi maçlarını Bursa Atatürk Stadı’nda oynamak istiyoruz ama inşaatı yetişmezse İnönü Stadı’nı düşünüyoruz dedi…

Devler Ligi maçlarımızı İnönü’de oynarız

İbrahim Yazıcı: “Şampiyonlar Ligi maçlarını Bursa Atatürk Stadı’nda oynamak istiyoruz ama inşaatı yetişmezse İnönü Stadı’nı düşünüyoruz. Beşiktaş izin verirse seneye Avrupa maçlarını orada oynayacağız.”

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı
, kendilerinden kat kat güçlü rakiplerin arasından sıyrılarak kazandıkları destansı şampiyonluğun öyküsünü ve bundan sonraki hedeflerini anlattı. Yazıcı, en çarpıcı açıklamayı uzun süredir aralarının gergin olduğu Beşiktaş hakkında yaptı.

Taraftarlar tribüne alınsın

Sezonun son maçında 2-1 yendikleri siyah beyazlı kulübe zeytin dalı uzatan Yazıcı, “Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi maçlarımızı Bursa Atatürk Stadı’nda oynamak istiyoruz ama inşaat yetişmezse İnönü Stadı’nı düşünüyoruz. Bu konuda Beşiktaş Kulübü’ne başvuruda bulunacağız. Eğer izin verirlerse İnönü’de oynayacağız. Ayrıca, gelecek sezonun fikstürü çekildiğinde de ilk maç kimin sahasında olursa olsun, iki takım taraftarlarının tribüne alınması için teklif götüreceğim” dedi. Yazıcı’nın diğer açıklamaları şöyle:

Niye özür dileyeyim!

“Bursaspor’un şampiyonluğu Türkiye’de bir tek Diyarbakır’da kutlanmadı. Diyarbakırlıların başkanları cahil midir, tansiyonu yükseltmeye müsait mi ne! “Bizden özür dileyin” deyip duruyor. Yahu kardeşim neden özür dileyeceğim. Özür dileyecek şey mi oldu?

Ertuğrul Sağlam’la 10 yıl

Elimden gelse Ertuğrul Sağlam’ı tıpkı Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger gibi 10-15 yıl takımın başında tutarım. Ertuğrul Sağlam yeni sezon için yapacağımız transferlerde tam yetkilidir. Ne kadar iyi futbolcular transfer edeceğimizi herkes görecek. Artık transferleri Şampiyonlar Ligi’ni düşünerek yapacağız.

France Footbal Bursa tarih yazdı

Bursaspor’un şampiyonluğu dünyaca ünlü Fransız spor dergisi France Football’da da geniş biçimde yer aldı. Yeşil beyazlılara tam sayfa ayıran dergi, “Bursaspor tarih yazdı” başlığıyla verdiği haberinde, “Fenerbahçe o yanlış adımı atana kadar şampiyonluğu hep 4 büyükler kazanmıştı” dedi.

Bursaspor ile Fenerbahçe’nin maddi imkanları arasındaki farka dikkat çeken dergi, yeşil beyazlıların 12 milyon Euro’luk bütçesine karşın, sarı lacivertlilerin bütçesinin 135 milyon Euro olduğunu ifade etti.