Burak Yıldırım cinayetinde yalan ifade

Futbol
Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrasında yaşanan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım konusu kapanmış değil. Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrasında yaşanan olaylard...
EMOJİLE

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrasında yaşanan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım konusu kapanmış değil.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrasında yaşanan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım konusu kapanmış değil.
12 Mayıs 2013 tarihinde oynanan Fenerbahçe Galatasaray derbisi sonrasında yaşanan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım olayında şok bir fotoğraf sosyal medyaya düştü.
Bir televizyon programına yaptığı açıklamada; olay yerinde olduğunu belirten Burak Yıldırım’ın arkadaşı, bu açıklamalarının Genç Fenerbahçeliler tribün lideri Sefa Kalya tarafından yaptırıldığını ve gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İşte Burak Yıldırım’ın arkadaşının ifadesi:

‘Ben 12.05.2013 günü 23.30 sıralarında arkadaşı Erdi ŞEN ile beraber metrobüs ile Edirnekapı istikametine doğru yolda iken arkadaşım Erdi Şen’i tribünden beraber tanımış olduğumuz Harun Topal isimli şahıs aradı ve Burak Yıldırım’ın Edirnekapı’da bıçakla yaralanarak Bezm-i Alem hastanesine kaldırıldığını söyledi.

Ben Erdi ile beraber Burak Yıldırım’ı tanıdığımız için yardımcı olmak amacıyla Bezm-i Alem hastanesine geldik. Orada başka taraftar grubu da vardı, daha sonra 13.05.2013 günü saat 00.30 sıralarında Fenerbahçe tribün lideri olan Sefa KALYA isimli şahıs hastane bahçesine geldi ve beni yanına çağırdı. Bana olay anında oradaymışım gibi kameralara röportaj vermemi söyledi.
Beyaz TV kameralarına ‘bu kanı Aziz YILDIRIM sıçratmıştır’ dememi söyleyerek telkinde bulundu. Kendisinin amacı Aziz Yıldırım’ı kötületmek ve zor duruma düşürmek içindir. Ben de bunun üzerine kameralara karşı olayı görmüş gibi röportajda bulundum, ben röportajı kulaktan dolma bilgilerle verdim. Benim olayla ilgili herhangi bir görgüm ve bilgim yoktur.’

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme