“Benim İçim Rahat, Yapanlar Düşünsün”

Futbol
Radikal Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile yaptığı görüşmeyi bugün köşesine taşıdı.   İşte o yazıdan satır başları…   Futbolla ilgili o kadar soru işa...
EMOJİLE

Radikal Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile yaptığı görüşmeyi bugün köşesine taşıdı.
 
İşte o yazıdan satır başları…
 
Futbolla ilgili o kadar soru işareti var ki kafalarda… Herkesin gözü Türkiye Futbol Federasyonu’nun vereceği karar üzerinde. Her şeyden önce federasyona baskı var mı? Ligler 9 Eylül’de kesin başlayacak mı? Karar verme süreci ve takvimi nasıl işleyecek? Etik Kurulu iddia edildiği gibi "topu mahkemeye mi atacak?" Futbolda Şiddet Yasası ya da Federasyon Talimatlarında Şike Operasyonu devam ederken değişiklik yapılabilir mi?
 
Ortalık bilgi kirliliğinden geçilmiyor. Bu yüzden tüm merak edilenleri TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’a sordum. Mehmet Ali Bey’i hem işadamlığı kimliği hem de Fenerbahçe’ye yaptığı katkılardan dolayı iyi tanırım. Hep merak ederdim; "Başkan seçildikten sonra birkaç gün sonra başlayan şike operasyonunu acaba ilk o ne zaman duydu?" Meğer o da bizler gibi operasyondan pazar sabahı haberdar olmuş. Bodrum’da teknesindeymiş. Başkanlık yarışından o kadar yorulmuş ki cep telefonunu kapatıp karısına tembih etmiş: Hanım ne olur erkenden kaldırmayın, biraz uyumak itiyorum… Fakat ne mümkün.
 
"Ne hissettiniz o an?" dedim. Çok şaşırmış. O kadar çok mesaj ve telefon yağmış ki, meselenin ciddiyetini görüp tatilini yarıda keserek İstanbul’a gelmiş. Çok ağır bir sorumlulukla karşı karşıya olduğunu o gün çok daha iyi fark etmiş.
 
Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Etik Kurulu’nun şike hakkında yargıyı beklemeden karar vereceğini belirtti ve ekledi: Kurulun karar vermekte zorlandığı iddiası yalan. Gece – gündüz çalışıyorlar. Karar vermeyecekse niye çalışsın? Sadece futbol değil spor medyası da kirli. Lig başlamadan karar vermeyi umut ediyoruz. Tüm senaryolar hazır. Ligler her halükarda 9 Eylül’de başlayacak. Karar gecikirse yapacak bir şey yok. Elbette zor bir karar ama içim rahat. Bu işin içinde yokuz. Yapanlar düşünsün. Federasyon hesap sorulan değil hesap soran makamdır.

Radikal