Aziz Yıldırım’dan Şok Suçlama!

Futbol
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 7. duruşması saat 09.30 itibariyle başladı. Bir önceki duruşmada savunması yarım kalan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, savunmas...
EMOJİLE

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 7. duruşması saat 09.30 itibariyle başladı. Bir önceki duruşmada savunması yarım kalan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, savunmasına devam ediyor.

Aziz Yıldırım’dan sonra mahkeme başkanının karşısına sırasıyla Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu, Fenerbahçe Kulüp Menaceri Cemil Turan ve Fenerbahçe Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan’ın çıkacağı öğrenildi.

İŞTE ŞİKE DAVASININ BUGÜNKÜ DURUŞMASINDA DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR…

Aziz Yıldırım’ın avukatı Bayraktar: Spor hukukunda harici deliller aranmaz, şike sahada aranmalıdır. Spor hukukunda harici deliller aranmaz, şike sahada aranmalıdır. Spor hukukunda harici deliller aranmaz, şike sahada aranmalıdır. Dosyada korkutma, sindirme, şiddet yok, peki biz neden Özel Yetkili Mahkeme önündeyiz. Olağan Mahkemelerde yargılanmamız gerekiyor.

Aziz Yıldırım’ın avukatı Köksal Bayraktar: "Yıldırım, anjiyo olmasına rağmen yerin iki kat altına tutulmuştur. Emniyet’te bu nedenle ifade vermemiştir."

11:09- Aziz Yıldırım savunmasını tamamladı.

Aziz Yıldırım’ın Gebze Asliye Ceza Mahkemesi’nde ertelenmiş bir sabıka kaydı olduğu açıklandı. Fenerbahçe Başkanı, "Kooperatif işi olabilir, ama hatırlamıyorum" dedi.

Aziz Yıldırım: Ben 10 sene de yatarım, suç atmak kolay. Bizi atsınlar, ama Fenerbahçe aklanacak. 105 yıllık kulübe dokunmasınlar, Fenerbahçe Türkiye’dir. Beraat falan istemiyorum. Bizi zaten tarih yargılayacak. Sonunda ‘birşey yok’ diyecek herkes, ama leke kalacak. Bu lekeyi temizlemenizi istiyorum

‘Beraat istemiyorum, tek isteğim Fenerbahçe’nin temize çıkması’ diyen Yıldırım, ‘Bizi dünyaya rezil ettiler’ dedi.

Aziz Yıldırım: Fahri Tatan, Tahir Kıran’ın adamıdır. Tahir Kıran, Trabzonsporlular’a mesaj çekiyor. Tahir Kıran, buraya gelsin anlatsın.

Aziz Yıldırım: İbrahim Akın kendi hatalarını örtmek için bizi kullanmıştır.

Aziz Yıldırım: Eğer Emniyet Teşkilatı İbrahim Akın’a para verdiğimi ispat edemezse başta Emniyet Müdürü dâhil kim bu iftirayı attıysa istifa etmeli.

Aziz Yıldırım: Karabük maçındaki şike aracısı Seyit Kalender hayatında bir defa Karabük’e gitmemiş. Bu nasıl aracı?

Aziz Yıldırım: Ahlaksızların karası ortaya çıkana kadar uğraşacağım.

Aziz Yıldırım: Doğru bildiğimi hep söyleyeceğim. Bazı arkadaşlar kadar secdeye başım değmese de ben onlardan daha vicdanlıyım.

Aziz Yıldırım: İlhan Bey ile Abdullah Başak arasındaki konuşmalar totemden ibaret. Bizler sevdiğinmiz insanlara yardım ederiz. Mini cooper olayı da budur.

Aziz Yıldırım Karabük – Fenerbahçe maçını ve çok konuşulan Emenike transferine açıklık getiriyor. Yıldırım "9 milyon euroya transfer şikesi yapılmaz" dedi.

Aziz Yıldırım, maçlardaki tapeleri açıklıyor.

Aziz Yıldırım: Bu maçlarda şike olmadığını kabul ediyorsunuz değil mi Sayın bBaşkan? Çünkü kulübüm Fenerbahçe şaibe altında.

10:22- Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci’nin Aziz Yıldırım’dan savunmasını 15 dakikada oparlamasını istemesi üzerine Başkanımız, "105 yıllık bir kulübü yargılıyorsunuz. Burada herşeyi net olarak açıklamalıyız" dedi.

Bu arada Mahkeme Başkanı Ekinci ise, Aziz Yıldırım’a "Çubuk bitirmezseniz 3 ay sonraya ertelerim" dedi.
10:20- Aziz Yıldırım, Abdullah Başak için ‘Hoş sohbet adamıdır. Başka özelliği yok’ dedi. Tüm salon güldü.

Aziz Yıldırım: Korcan genç, geleceği parlak biri, iddialarla karalamaya çalışıyorlar. İddiaların dayanağı yok.

Aziz Yıldırım: Volkan’ın yediği golü gösteren Aziz Yıldırım, "Galiba bu kaleci satılmış" dedi

Aziz Yıldırım: Trabzonspor’ın yapacağı şike ve teşvik çalışmalarını önlemek için görüşmeler yaptık.

Aziz Yıldırım: Şike oyuncularla yapılır. Başkanlar aralarında şike yapsa ne olur.

Aziz Yıldırım: Mecnun ile anlaşmışsak, bağladığımız Mehmet Yıldız neden 82. dakikada oyuna girdi, Şike olsa baştan oynardı. Neden asist yaptı?

10:10- Aziz Yıldırım İspanya – Fransa maçında Platini’nin attığı golle Korcan’ın Selçuk’tan yediği golü ekranda karşılaştırmalı gösteriyor.

10:08 – Şu anda Sivasspor – Fenerbahçe maçı gösteriliyor. Korcan’ın Stoch ve Niang’ın şutlarını kurtarması ile ilgili Aziz Yıldırım ‘İşte satın aldığımız kaleci sayın başkan’ dedi.

10:07- Mahkeme Başkanı Ekinci, Aziz Yıldırım’a "Toparlayalım artık" dedi.

Aziz Yıldırım: Trabzonspor bizim oynadığımız her maçtan önce rakip oyuncuya transfer teklif ediyor.. Sivas maçından öncede Mehmet Yıldız’a..

Aziz Yıldırım: Mecnun Odyakmaz ‘Oyuncularım aslanlar gibi oynayacak demiş.. Beşiktaşlı Rıza Çalımbay’a takımı emanet ettim’ dedi.

Aziz Yıldırım: İçinde para olduğu iddia edilen çantada maç bileti olduğunu Sivas Valisi ve Garnizon Komutanı dahil herkes beyan etti.

Abdullah Başak’ın elindeki çantanın içine iddia edildiği kadar paranın sığmayacağını göstermek için salonda canlandırma yapıldı. Çanta ve paraları gören Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "O paralar gerçek mi, sahte mi?" diye sordu.

Aziz Yıldırım: İddianame öyle bir halde ki sanki kulüp başkanı, yöneticiler hiç konuşmayacak; ne konuşursa suç oluyor.

Aziz Yıldırım: Sivasspor maçının hiçbir tapesinde şike konuşması yoktur. Mecnun Bey ile Sivasspor maçı öncesi yapılan konuşmalar biletlerle ilgiliydi.

09:40- Aziz Yıldırım geçtiğimiz sezon ligin son haftasında oynanan Sivasspor maçını anlatıyor.

09:33- Duruşma başladı.

09:31- Dün ara verilen duruşmaya bugün devam edilecek. Mahkeme başkanı bugünkü duruşmanın 09:00’da başlayacağını belirtmişti fakat duruşma henüz sanıkların getirilmemesinden dolayı başlamadı…

09:31- Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, bugün 450 sayfalık savunmasını tamamlaması bekleniyor… Yarın ise tahliye talepleri alınacak.

09:00- Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Abdullah Kiğılı duruşmaya izleyici olarak katılmak üzere Çağlayan Adliyesi’ne geldi.

Ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme