Aysal: Kupayı almasak kaos olurdu

Fenerbahçe’yle 0-0 berabere kalarak şampiyon olan Galatasaray’ın Başkanı Ünal Aysal, kupayı soyunma odasında almanın Federasyona hakaret olacağını söyledi. Aysal, “Kupayı o sahada alamasaydık kaos olurdu” dedi.
 
Spor Toto Süper Lig’de 2011-12 sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray’da kulüp başkanı Ünal Aysal, bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu.

Şükrü Saracoğlu’nda olay çıkaranların azınlık bir grup olduğunu belirten Aysal, “Orada 50 bin kişilik toplum varsa, bunun 3-4 bin kişisi holigan ekibiydi. Tüm sorunu yaratan onlardı. Bu arada bizzat Fenerbahçe taraftarı da zarar gördü” diye konuştu.

Ünal Aysal, şu ifadeleri kullandı:

“Soyunma odasında şampiyonluk kupasını almak, bırakın Galatasaray’ı Federasyon’un kendi kendisine hakarettir. Dışarıda bir kaba güç var, bu kaba güce karşı 2 bin tane polis eli kolu bağlı bekliyor. Böyle bir durumu kim kabul edebilir ki? Neticede herkes yapması gereken görevi yaptığı vakit, her şey yolunda gidiyor.

Polis isterse 15 dakika içinde, bilemedin yarım saat içinde bir toplumu kontrol altına alabilir. Özellikle Türk polisi bu konuda son derece güçlü, son derece deneyimli. Netice olarak başarılıydılar.

Saracoğlu Stadı’nda alınan kupanın bir milat olduğuna inanıyorum. Ümit verici bir olay. Eğer kupayı o sahada alamasaydık, Türk sporunun geleceğine dönük endişelerimiz çok daha fazla artardı. Bugün daha fazla ümitliyiz. Kaos yaşayacaktı Türk sporu.”

Ntvmsnbc