Alex Metris’e Gitti, Yıldırım için Dua İstedi

Futbol
Aziz Yıldırım’ın güçlü göründüğünü belirten Brezilyalı yıldız, enerji kazanması için Sarı-Lacivertli taraftarlardan Başkan’a dua etmelerini istedi. Fenerbahçe takım kaptanı Alex de Souza, ...
EMOJİLE

Aziz Yıldırım’ın güçlü göründüğünü belirten Brezilyalı yıldız, enerji kazanması için Sarı-Lacivertli taraftarlardan Başkan’a dua etmelerini istedi.

Fenerbahçe takım kaptanı Alex de Souza, Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sarı-Lacivertli kulübün Başkanı Aziz Yıldırım’ı ziyaret etti. Daha önce Başkan Yıldırım’a bir mektup gönderen ve kendisini görmeye dayanamayacağı için ziyarete gelemediğini ifade eden Brezilyalı yıldız, milli maçlar nedeniyle Süper Lig’e verilen arada Metris’e gitti. Dün öğlen gerçekleşen ziyarette Alex’e, Yönetim Kurulu üyesi Ünal Uzun, Sarı-Lacivertli kulübün efsane isimlerinden ve yorumcu Rıdvan Dilmen, tercüman Umut Köse de eşlik etti. Tecrübeli futbolcu ve beraberindekilerin, Yıldırım’ın yanı sıra tutukluluk hali devam eden Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Altyapı Koordinatörü Cemil Turan ve Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan’la da görüştüğü açıklandı.
 
FB TV’de Başkan Yıldırım’a yaptıkları ziyaretin detaylarını anlatan Alex, "Bir insanın en temel haklarından biri özgürlüktür. Başkanımızın özgürlüğünün elinden alındığını gördük. Gerçekten üzüldük. Özellikle sağlık durumu konusunda endişem vardı. Ama Başkan güçlü görünüyordu.” dedi. Aziz Yıldırım ile fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Alex, şöyle devam etti: "Bu içinde bulunduğu zor durumdan onu çıkarmak için biz de elimizden geldiği kadar, saha içerisinde ona destek vereceğimizi anlattık. Ümit ediyorum ki en kısa zamanda onu serbest bırakacak kararlar çıkacaktır.” Kaptan Alex, taraftarlardan da Başkan Yıldırım için dua etmelerini istedi: ”Herkesin dua ettiğini biliyorum. Taraftarların her dualarında başkan için de dua etmelerini diliyorum. O dualar bir enerji bütünlüğü olur, toplanır, Başkanımızın zor zamanlarında ona enerji olarak geri döner. Ben de taraftarlarımızdan böyle de bir istekte bulunuyorum."

Şampiyonlar Ligi hayalimizi elimizden aldılar

Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin, Süper Lig’de geçen sezon elde ettikleri şampiyonluğun ardından, Şampiyonlar Ligi’ne gidememenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Fenerbahçe gazetesinde röportajı yer alan Caner, sürekli olarak Fenerbahçe’nin ceza alıp almayacağının sorulduğunu ifade ederek, "Bence hiçbir şey olmayacak; çünkü alın terimizle kazandığımız bir şampiyonluğumuz var." dedi. Başarılı sol kanat oyuncusu, şike iddialarına yönelik soruşturma sürecinde zaman zaman ‘Acaba bugün ne olacak, yarın ne olacak?’ diye korkuya kapıldıklarını da itiraf etti. Devler Ligi’nde oynamak istediklerini, ama haklarının yendiğini düşündüklerini belirten Caner, "Hayallerimiz gerçekleşti, şampiyon olduk, Avrupa için hedefler koyduk, ama hayallerimizi elimizden aldılar." diye konuştu.

Zaman
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi