Türkiye, Karatede Kürsüye Çıktı

Dövüş Sporları
39 ülkeden 385 sporcunun katıldığı turnuvada 17 madalya kazanan Türkiye, Fransa ve Mısır’ın ardından genel sıralamada üçüncü sırayı aldı.   Bağcılar Olimpik Spor Salonu’ndaki şölenin ...
EMOJİLE

39 ülkeden 385 sporcunun katıldığı turnuvada 17 madalya kazanan Türkiye, Fransa ve Mısır’ın ardından genel sıralamada üçüncü sırayı aldı.
 
Bağcılar Olimpik Spor Salonu’ndaki şölenin ikinci gününde erkek-kadın takım kata maçlarıyla birlikte kadınlar kumite 50, 55 kg ve erkekler kumite 60, 67 kg müsabakaları yapıldı. Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, İstanbul Gençlik Hizmetleri Müdürü Adnan Kuzu ve ASKİ Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ayhan’ın da izlediği organizasyonu son gününde Türk karateciler 1 altın, 1 gümüş ve 6 bronz madalya elde etti. 67 kiloda Ömer Şişmanoğlu, finalde Fransız Freddy Ichane’yi hakem kararıyla 5-0 yenerek altına uzandı. Erkekler kumite 60 kiloda İsmail Arapoğlu, Mısırlı Mohammed Aly’e 2-0 kaybederek gümüşte kaldı. Erkekler katada iki ayrı ekiple iki bronz madalyaya ulaşan Türkiye, kadınlarda da Rusya’yla 3’üncülüğü paylaştı. Kadınlar 55 kiloda yarı finalde Fransız Alexandra Rechia’ya faul yaptığı gerekçesiyle mağlup olan Avrupa Şampiyonu Serap Özçelik ile Asunur Yıldırımer 3’üncülük kürsüsüne çıktı. Erkekler 60 kiloda Eyüp Güler de 3’üncü oldu. Türkiye, ilk gün 1 altın, 1 gümüş ve 7 bronz madalya kazanmıştı. Dereceye girenlerin madalyaları Dünya Karate Federasyonu Başkanı Antonio Espinos ile Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan tarafından verildi.