Genç Karateciler İtalya’da İkinci Oldu

Dövüş Sporları
Türkiye, genel sıralamada evsahibi İtalya’nın ardından ikinci sırayı aldı. Spor Gençlik Müdürlüğü verilerine göre 2011 yılında Türkiye’ye uluslar arası alanda en fazla madalya getiren bran...
EMOJİLE

Türkiye, genel sıralamada evsahibi İtalya’nın ardından ikinci sırayı aldı.

Spor Gençlik Müdürlüğü verilerine göre 2011 yılında Türkiye’ye uluslar arası alanda en fazla madalya getiren branş olan karatenin başarısı sürüyor. İtalya’nın Bari kentinde düzenlenen 20. Akdeniz Ümit-Genç ve 21 Yaşaltı Şampiyonası’na katılan milli karateciler 8 altın, 4 gümüş ve 10 bronz madalya kazandı. Türkiye toplamda 22 madalya ile evsahibi İtalya’nın ardından ikinci sırayı aldı.

KATADA İKİ ALTIN

Bari’deki turnuvada katada Alperen Fatih İniş ümit erkeklerde, Ali Sofuoğlu da genç erkeklerde altın madalya kazandı.

Türkiye’ye diğer altın madalyaları kumitede Tolga Macar (Ümit erkekler 52 kg.), Abdülkadir Kara (Ümit erkekler 57 kg.), Alparslan Yamanoğlu (Ümit erkekler 70 kg), Aybüke Nur Punar (Ümit kızlar 54 kg), Ziya Yaşar (Genç erkekler 76 kg), Büşra Tosun (Genç kızlar 53 kg) getirdi.

BAŞARILI PROVA

Karate Milli Takımı Teknik Direktörü İbrahim Erçin, İtalya, Fransa ve Mısır gibi karatede söz sahibi ülkelerin katıldığı turnuvada kazanılan 22 madalyanın büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Ekim ayında Malezya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesi iyi bir sınav verdiklerini belirten Erçin, "Sporcularımızın form durumu bizleri mutlu etti. Dünya Şampiyonası’nda iyi bir sonuç elde edeceğimize inanıyorum." diye konuştu.

CİHAN